Golfista roku

Nestárnoucí Hilgertová před pražským MS získala titul mistryně republiky

Praha - Dvojnásobná olympijská vítězka, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, konečně nalezla před pražským mistrovstvím světa formu. V pětačtyřiceti letech dnes v dějišti šampionátu vybojovala další titul mistryně republiky. Jako jediná se dostala pod hranici devětadevadesáti sekund. Radost Hilgertové mohl ještě umocnit fakt, že její syn obhájil titul také v kategorii K1.

Jan Vondra si vybojoval poslední volné místo v nominaci na zářijové mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze. Právě na kanále v Troji uspěl Vondra ve dvojici víkendových závodů Českého poháru a mistrovství republiky v souboji s Vítem Přindišem a Zdeňkem Ornstem. Přindiš sice uspěl v jarní reprezentační kvalifikaci, ale nedokázal své místo pro MS potvrdit ve světovém poháru a na mistrovství Evropy.

Vondra se nominaci výrazně přiblížil vítězstvím v sobotním závodu Českého poháru a dnes si svou pozici pohlídal šestým místem, protože Přindiš ani Ornst nedosáhli na potřebnou výhru. "Dnes to pro mě byl asi nejnervóznější závod v životě, ale je to tam," radoval se Vondra, jenž se seniorského MS zúčastní poprvé v kariéře. V týmu kajakářů doplní stříbrného olympijského medailistu Vavřince Hradilka a mistra Evropy Jiřího Prskavce.

Domácí titul v kategorii K1 získal Luboš Hilgert, jenž mohl slavit spolu se svou matkou Štěpánkou, která triumfovala mezi kajakářkami. Mistrem republiky na singlkanoi se stal Vítězslav Gebas, poslední český titul v kariéře získali loučící se deblíři Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek. V neolympijské kategorii kanoistek je šampionkou Monika Jančová. Mistrovství světa se v Praze-Troji koná od 11. do 15. září.

Mistrovství České republiky ve vodním slalomu v Praze-Troji

Muži:
K1: 1. Hilgert (Dukla Brandýs) 87,21 (0 tr. sekund), 2. Prskavec (USK Praha) 87,45 (0), 3. Ornst (Dukla Brandýs) 88,79 (0).
C1: 1. Gebas (USK Praha) 93,88 (0), 2. Jáně 94,64 (0), 3. Rak (oba Dukla Brandýs) 94,65 (0).
C2: 1. Volf, Štěpánek (Dukla Brandýs) 106,30 (2), 2. Koplík, Vrzáň 107,72 (2), 3. Rohan, Svoboda (všichni USK Praha) 109,11 (2).

Ženy:
K1: 1. Hilgertová (Dukla Brandýs) 98,11 (0), 2. Kudějová (USK Praha) 99,02, 3. Galušková (Sušice) 100,52 (0).
C1: 1. Jančová (Dukla Brandýs) 117,51 (0), 2. Hošková (USK Praha) 119,42 (0), 3. Koblencová (Kralupy) 128,13 (2).