Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Mendrek se poprvé stal republikovým šampiónem v badmintonu. Švábíková potvrdila dominanci

Novými republikovými šampiony v badmintonu se stali Adam Mendrek a Tereza Švábíková. Zatímco třiadvacetiletý Mendrek získal premiérový titul, osmnáctiletá Švábíková triumfovala už potřetí za sebou.

Adam Mendrek
zdroj: Facebook Adam Mendrek

Turnajové dvojce Mendrekovi ve finále vzdal ve druhém setu Jan Fröhlich, který v semifinále vyřadil hlavního favorita Milana Ludíka. V boji o titul ale prohrál první set jasně 10:21 a ve druhém odstoupil kvůli zranění při vedení 14:13.

Osmatřicetiletý Fröhlich, startující na divokou kartu, musel předčasně vzdát snahu o jedenáctý titul v kariéře. Mendrek prvenstvím napodobil po 22 letech svého otce.

Švábíková potvrdila roli nasazené jedničky a po vítězství nad dvojkou Zuzanou Pavelkovou 21:11, 21:14 završila mistrovský hattrick. Smíšenou čtyřhru vyhráli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a jako první čeští badmintonisté ovládli domácí šampionát podesáté za sebou.

Bášová pak vyhrála čtvrtým rokem po sobě i čtyřhru s Michaelou Fuchsovou a dva tituly pro ni představovaly tečku za povedeným víkendem, během nějž byla v Plzni vyhlášena badmintonistkou roku. Mezi muži získal ocenění Jan Louda, jenž na šampionátu obhajoval titul, ale v semifinále ho vyřadil Mendrek.

Je nám líto, video expirovalo.
Mendrek a Švábíková jsou domácími šampiony v badmintonu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy