Dohráno MOL Cup

Hokejbalisté vstoupili do šampionátu v Košicích vítězně, na úvod si poradili s USA

Čeští hokejbalisté vyhráli na úvod mistrovství světa v Košicích nad Spojenými státy americkými 3:0. O branky se postarali Martin Kruček, Václav Šlehofer a Pavel Kubeš, gólman Jan Šimara udržel čisté konto. Další duel čeká svěřence trenéra Jiřího Mašíka v sobotu s Velkou Británií.

Čeští hokejbalisté
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Čeští obhájci bronzu nejdříve nevyužili první přesilovku, kterou jim nabídl v sedmé minutě faulem Jones. Pouhou vteřinu před koncem první třetiny už otevřel skóre při Junikově trestu střelou zpoza modré čáry Kruček.

Po 73 vteřinách druhého dějství sice překonal Šimaru Albright, ale situaci přezkoumal kvůli posunutí branky videorozhodčí a gól neplatil. Češi se ubránili i při Štěpáníkově trestu a ve 27. minutě kryl Schlegelův pokus lapačkou Šimara. Ve 33. minutě po Kručkově střele zvýšil z dorážky Šlehofer a za 65 sekund po Kudelově přihrávce pojistil náskok Kubeš.

Hokejbalisté si na úvod MS poradili s USA

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:

Muži: Skupina A1: ČR - USA 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 15. Kruček, 33. Šlehofer, 34. Kubeš. Slovensko - Finsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).
Skupina A2: Švýcarsko - Řecko 5:6 (1:2, 1:0, 3:4), Itálie - Kanada 4:6 (3:2, 1:1, 0:3). Skupina Q: Arménie - Libanon 2:4 (1:0, 1:3, 0:1), Hongkong - Kajmanské ostrovy 0:3 (0:2, 0:0, 0:1).

Ženy: Slovensko - Kanada 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), USA - Velká Británie 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).