Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

Choupenitch se vrátil do svého bronzového Tokia. Skončil šestý

Fleretista Alexander Choupenitch obsadil šesté místo na Světovém poháru v Tokiu, kde loni vybojoval olympijský bronz. Ve čtvrtfinále českého šermíře zastavil klubový kolega Francouz Maxime Pauty. 

Alexander Choupenitch
zdroj: ČTK/AP/ autor: Hassan Ammar

Před Pautym Choupenitch porazil v osmifinále bronzového z letošního mistrovství světa Nicka Itkina z USA. "Dokázal jsem ho porazit 15:12, což byl pro mě emocionálně náročný zápas. Je super, že jsem dokázal porazit soupeře z elitní desítky," řekl k výhře nad Itkinem osmadvacetiletý rodák z Brna.

Šestého místa si cenil. "Samozřejmě mě trochu mrzí, že jsem skončil těsně od medaile, ale šesté místo na začátku sezony beru. Hlavně jsem spokojený se šermem, který jsem předváděl," zhodnotil.

Choupenitch přiletěl do Tokia po sérii kempů v Anglii a Itálii v dobrém rozpoložení. Nejdříve ho čekal Korejec Te-kju Ha a český reprezentant vyhrál snadno 15:5. Poté mu vzdal Polák Michal Siess. "Proti Korejci jsem šermoval velmi dobře z obrany a opravdu jsem byl spokojený s tím, co jsem předváděl. Polák Siess mi vzdal, když jsem vyhrával 10:2," uvedl.

Po Itkinovi nestačil až na týmového kolegu Pautyho, s nímž se letos podílel na celkovém triumfu týmu Issy les Moulineaux v Lize mistrů. "Zápas byl velmi vyrovnaný a tahali jsme se až do konce. Vedl jsem sice 13:12, ale v závěru Maxime šermoval lépe, prostě měl svůj den. Vždyť skončil na druhém místě," doplnil Choupenitch. Pauty ve finále nestačil na Itala Tommasa Mariniho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články