Liga mistrů UEFA

Čeští vodáci mají z MS v klasickém sjezdu kompletní sbírku medailí

Banja Luka – Čeští sjezdaři na divoké vodě vybojovali na mistrovství světa v Bosně kompletní sbírku medailí v klasickém dlouhém závodu. Na řece Vrbas překvapivě získala titul v kategorii C1 Anežka Paloudová, na druhém místě ve stejné kategorii skončila Martina Satková a bronz náleží singlkanoistovi Ondřeji Rolencovi.

Kanoistka Paloudová má zlato z mistrovství světa

Sedmnáctiletá kanoistka z Českého Krumlova Paloudová už na posledním světovém šampionátu překvapila stříbrem ve sprintu a tentokrát si připsala životní úspěch. "Jsem hrozně spokojená, stále tomu nemůžu uvěřit, vůbec jsem nečekala, že bych mohla ten závod ovládnout," radovala se vítězka.

Využila skutečnosti, že její týmová kolegyně Satková jela před ní. "To mi určitě pomohlo, protože jsem v průběhu závodu dostávala informace a věděla jsem, že se taháme o vedení. Byl to těsný závod," komentovala Paloudová náskok 3,24 sekundy na českou soupeřku. "Myslím, že jet za Martinou mi pomohlo k vítězství," prohlásila.

Satková úspěšně kombinuje jízdu na kanoi i kajaku nejen ve sjezdu, ale také ve slalomu na divoké vodě, a v Banja Luce obsadila čtvrté místo také mezi kajakářkami. Tam jí chyběla k medaili necelá sekunda. Rolenc uhájil bronz před Vladimírem Slaninou.

Výsledky MS ve sjezdu na divoké vodě v Banja Luce - klasický závod:

Muži:

K1: 1. Richard (Belg.) 13:24,88, ...6. Mrůzek -16,45, 8. Slovák (oba ČR) -25,73.

C1: 1. Milihram (Chorv.) 14:57,56, ...3. Rolenc -5,54, 4. Slanina 11,98, 6. Haleš (všichni ČR) -19,31.

C2: 1. Lapointe, Debray (Fr.) 14:50,97, ...4. Jelínek, Kristek -12,87, 5. Rygel, Veselý -13,39, 6. Haleš, Novák (všichni ČR) -13,83.

Ženy:

K1: 1. Hostensová (Fr.) 14:36,99, ...4. Satková -12,32, 6. Paloudová -15,62, 8. Brožová (všechny ČR) -23,98.

C1: 1. Paloudová 16:27,86, 2. Satková -3,25.