Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Čeští biatlonisté na medaili ze sprintu nedosáhli

Nové Město na Moravě - Veronika Vítková obsadila čtvrté místo v dnešním sprintu na 7,5 km na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě. V soutěži mužů na 10 km skončil Jaroslav Soukup pátý. Už druhý titul mistra světa získal Rus Dmitrij Jarošenko, mezi ženami si vedla nejlépe Ukrajinka Valj Semerenková.

Letní biatlon
zdroj: isifa/VLP autor: Michaela Hasíková

Vítková neskrývala v cíli zklamání, bronz jí utekl o necelých 16 sekund. "Zase na mě zůstalo pouze čtvrté místo. Na trati jsem se už cítila mnohem lépe než ve čtvrtek při štafetách," podotkla Vítková, která se podle svých slov připravila o medaili chybou při střelbě. "Pozitivum ale vidím v tom, že jsem v posledním kole dokázala zabojovat. To se mi celou minulou sezonu nepodařilo," dodala. 

Soukup po zaváhání ve střelbě ve čtvrtečních štafetách tentokrát podal velmi dobrý výkon, i když se opět nevyvaroval střeleckých chyb. "Kdyby mi někdo před závodem řekl, že skončím pátý, tak bych byl nesmírně rád. Jenže po závodě mě mrzí chyba hned v první střelecké položce, kterou si budu dlouho vyčítat," uvedl Soukup.

Je nám líto, video expirovalo.
MS v letním biatlonu 2011 Česko

Po třech úspěšných zásazích si věřil, jenže zbývající dva terče netrefil a musel si trať prodloužit o dvě trestná kola. "Nevím, kde byla chyba. Ještě musím situaci rozebrat s trenérem," dodal. Další z českých favoritů Michal Šlesingr musel běžet dokonce tři trestná kola, přesto vybojoval deváté místo. Hned za ním se ve výsledkové listině poskládali desátý Tomáš Holubec a jedenáctý Ondřej Moravec. 

Titul mistra světa vybojoval zcela suverénně pětatřicetiletý Jarošenko. "Na trati jsem se cítil dobře. Měl jsem dobré informace a věděl, že získám medaili. Jen jsem nevěděl jakou. Musel jsem čekat, až dorazí do cíle můj největší soupeř Ukrajinec Bilaněnko. Neskrývám, že mám z výsledků po dvouleté přestávce velkou radost," uvedl Jarošenko, který si odpykával až do prosince loňského roku dvouletý trest za doping.

V neděli je na programu stíhací závod. Soukup bude na trať vybíhat se ztrátou 51,7 sekundy na vedoucího Jarošenka. Nejlepší z českých biatlonistek Vítková má manko na vedoucí Semerenkovou 47,8 sekundy. Stíhací závod žen na 10 km startuje ve 13:05, muži vyrazí na 12,5 km dlouhou trať o hodinu později.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy