Slovensko - Česko

Češi se na dalším Dolomitenmannovi blýskli 6. místem

Lienz - V okolí rakouského Lienzu se po 27. uskutečnil nejtěžší štafetový závod světa Dolomitenmann. Mezi 125 týmy extrémních sportovců z celého světa se opět neztratili ani Češi. Nejlepší štafeta v profi závodu doběhla na šestém místě.

Na 27. Dolomitenmannovi skončili Češi šestí

Udělat chybu na Dolomitenmannovi se nevyplácí. V Lienzu se začíná dvanáctikilometrovým během s nastoupáním 2000 metrů. Martin Bajčičák z Kia Motors týmu předával jako 11. Jana Procházku z amatérské Odlo štafety ale kopec pěkně vytrestal. "Tam už se chodilo pěšky a lidi mě předcházeli," smál se Procházka, který byl v běžecké části 26.

Dolomitenmann 2014, biker Kristian Hynek, byl na nejtěžší trase v historii jen o pět sekund druhý na svém úseku. Bylo to tedy na Lukáši Kubričanovi, jenž si v ledových peřejích sáhl na dno sil a svým kolegům udělal radost konečným šestým místem. "Hodně těžký. Poslední výjezd k výlezu byl neskutečný," zhodnotil Kubričan.