V šachu

Brokař Lipták vyhrál turnaj osobností v kulečníku. Je to takové falešné vítězství, usmíval se

Oprášil kulečníkové schopnosti a stal se vítězem tradičného trunaje osobností a novinářů. Dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa v disciplíně trap, brokový střelec Jiří Lipták triumfoval v Ponětovicích na Brněnsku při své premiéře v 25. ročníku akce.

Jiří Lipták
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Je to takové falešné vítězství, tři roky jsem kulečník nehrál, ale vzpomněl jsem si na svoje začátky a hospodské turnaje v Rajhradicích," poukázal na svého koníčka účastník olympijských her v Londýně 2012.

Turnaj organizuje v malé obci v okrese Brno – venkov místní BC Ponětovice, který patří řadu let mezi tuzemskou elitu v tomto sportu. Letošního klání se zúčastnilo 21 osobností z řad sportovců i celebrit z kulturního života. Za Liptákem se umístili fotbaloví trenéři Karel Trnečka a Petr Uličný, cenu pro nejlepšího baviče turnaje získal fotbalový internacionál Petr Švancara.