Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Slovenský chodec Tóth po neúspěšné obhajobě olympijského triumfu ukončil kariéru

Po neúspěšné obhajobě olympijského prvenství v padesátikilometrovém závodě ukončil slovenský chodec Matej Tóth kariéru. Osmatřicetiletý exmistr světa obsadil v Sapporu 14. místo a náročný závod dokončil podle svých slov pouze proto, aby se s chůzí rozloučil se ctí.

Sport
zdroj: ČT4

"Byl to jeden z nejtěžších závodů a asi bych ho ani nedokončil, kdybych neměl motivaci dojít do cíle a ukončit to se ctí," řekl Tóth.

Zejména ve druhé polovině závodu mu postupně docházely síly. "Musel jsem se vyrovnat s tím, že nebudu bojovat o medaili. Jsem zklamaný, ale můžu se podívat každému do očí, že jsem udělal maximum."

Tóth je mistrem světa z padesátikilometrového závodu v Pekingu 2015 a dvojnásobným vicemistrem Evropy (2014 a 2018). Rok po triumfu na olympijských hrách v Riu de Janeiro čelil podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu a přišel o start na MS v Londýně, ale byl osvobozen.

Na dalším šampionátu v Dauhá závod nedokončil a už po odkladu olympijských her kvůli pandemii koronaviru zvažoval konec kariéry. V cíli závodu v Sapporu ji definitivně uzavřel.

Je nám líto, video expirovalo.
Záznam závodu v chůzi na 50 km mužů
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články