Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

Potěší fanoušky na olympiádě zazahend? Do Tokia se chystá i jedenáctiletá stolní tenistka

Množí se hlasy, aby se olympijské hry v Tokiu odložily. Pokud se tak opravdu stane, bude to velké zklamání pro Hend Zazaovou. Syrská stolní tenistka by měla být nejmladší účastnicí letošních Her. Kvůli koronaviru teď ale nemá kde sbírat zkušenosti.

Je nám líto, video expirovalo.
Hend Zazaová by se mohla stát nejmladší olympioničkou za 50 let

Hend Zazaová se narodila v roce 2009. Skoro celý svůj život tak v Sýrii nezná nic jiného než válku. I přes náročnou přípravu vyhrála talentovaná stolní tenistka mistrovství západní Asie, a kvalifikovala se tak na olympijské hry.

Její velký sen ale může zhatit pandemie koronaviru, kvůli které hrozí odklad bojů pod pěti kruhy. Zazaová navíc nemůže cestovat a připravovat se na svůj zatím životní turnaj.

Pokud se ale hry v Tokiu uskuteční, uvidí sportovní svět nejmladší olympioničku od roku 1968. Tehdy ve věku 11 let a 158 dní zasáhla do bojů OH v Grenoblu rumunská krasobruslařka Beatrice Hustiuová.

Třeba se fanoušci dočkají V Tokiu i nového úderu, který může vzniknout přesmyčkou jména mladinké stolní tenistky, a fanoušky v Japonsku potěší syrský zazahend.

Hlavní zprávy