Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Německo

Jessen v kvalifikaci třikrát spadl a do finále víceboje neprošel

Sportovní gymnasta David Jessen do finále olympijského víceboje v Tokiu nepostoupil. V kvalifikaci obsadil 57. místo, postupuje nejlepších 24 gymnastů. Při své premiéře pod pěti kruhy před pěti lety v Riu de Janeiro Jessen obsadil ve víceboji 47. místo.

David Jessen
zdroj: REUTERS autor: Lindsey Wasson

Do Tokia se syn vicemistryně světa Hany Říčné dostal z pozice prvního náhradníka a cvičení v prvním ze tří sledů kvalifikace víceboje mu moc nevyšlo. V polovině ze šesti svých vystoupení spadl, na hrazdu se vracel dokonce dvakrát.

Čtyřiadvacetiletý Jessen, žijící v USA, hodlá po olympiádě pokračovat ve studiu medicíny na slavné univerzitě ve Stanfordu. Olympijský víceboj tak byl nejspíše jeho poslední velkou akcí.

Neuspěl ani vítěz posledních dvou olympijských vícebojů Japonec Kohei Učimura, který se v Tokiu po řadě zranění rozhodl soustředit pouze na hrazdu. Z ní ale desetinásobný mistr světa spadl a postupová osmička mu zůstala na hony vzdálena. Pro dvaatřicetiletého Učimuru to nejspíš znamená smutné loučení s kariérou.

"Musím o tom ještě přemýšlet," uvedl Učimura o případném konci. Mohl by ho odložit až na říjen, kdy se bude konat mistrovství světa v japonském Kitakjúšú. "Na posledních třech olympiádách, kterých jsem se účastnil, jsem vždycky dokázal předvést to, co jsem trénoval. Teď už to nejde. Jsem za svým vrcholem, musím to pokorně přijmout," dodal.

Naopak Rus Artur Dalalojan nakonec přes původní plán absolvoval všechny disciplíny a průběžně je šestý s velkou nadějí na finále. Kvůli dubnové operaci Achillovy šlachy chtěl v Tokiu vynechat přeskok i prostná, ale nakonec svoje rozhodnutí přehodnotil.

Kvalifikaci vyhrál domácí Daiki Hašimoto s bodovým součtem 88,531 před Rusem Nikitou Nagorným.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články