Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Běloruská kauza pokračuje. Mojsevič a Šumak byli vyhozeni z olympijské vesnice

Dva členové běloruské výpravy přišli o akreditaci a museli opustit olympijskou vesnici. Mezinárodní olympijský výbor tak rozhodl v souvislosti s vyšetřováním kauzy sprinterky Krysciny Cimanouské.

Atletka Cimanouská při odletu z Tokia
zdroj: ČTK/AP

Mezinárodní olympijský výbor odebral v souvislosti s vyšetřováním kauzy sprinterky Krysciny Cimanouské akreditaci dvěma členům běloruské výpravy. Olympijskou vesnici v Tokiu musí opustit reprezentační trenér Jurij Mojsevič a funkcionář Artur Šumak, kteří údajně atletku  nutili proti její vůli k návratu do vlasti.

"V zájmu běloruských sportovců, kteří ještě zůstávají v Tokiu, odebral ve čtvrtek večer MOV v rámci předběžného opatření akreditaci oběma funkcionářům," oznámil Mezinárodní olympijský výbor. Mojsevič a Šumak už olympijskou vesnici opustili, mají ale možnost se proti rozhodnutí odvolat.

Čtyřiadvacetiletá Cimanouská se dostala do konfliktu s vedením výpravy kvůli kritickým vyjádřením na adresu funkcionářů. Na letišti v Tokiu, kam ji dopravili, se atletka obrátila na japonskou policii a požádala o ochranu. V dějišti olympijských her pak na polské ambasádě úspěšně požádala o humanitární vízum a ve středu přes Vídeň odcestovala do Varšavy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články