Následuje
Sportovní zprávy

Svindal skončil, obří slalom možná nepojede ani Neureuther

Soči - Aksel Lund Svindal ukončil kvůli problémům s alergií a únavě své účinkování na olympijských hrách v Soči. Po neúspěšných závodech v Krasné Poljaně tedy nebude ve středečním obřím slalomu obhajovat bronz z Vancouveru. Start bude muset možná vzdát i Felix Neureuther. Německý lyžař si chtěl v Soči vylepšit osmé místo, které zajel v obřím slalomu před čtyřmi lety ve Vancouveru. Devětadvacetiletý vicemistr světa má ale stále problémy po páteční autonehodě a kvůli bolestem nedokončil ani dnešní trénink na středeční závod.

Aksel Lund Svindal
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Majitel kompletní sady medailí z předchozích Her Svindal byl pasován na jednoho z největších favoritů lyžařských závodů i v Soči. Jednatřicetiletý Nor však nenaplnil předpoklady a nezískal ani jeden cenný kov - ve sjezdu byl čtvrtý, v superkombinaci osmý a v super-G coby obhájce zlata sedmý.

"Necítí se moc dobře. Bere prášky na alergie. Vydal spoustu energie a nepodařilo se mu ji po závodech načerpat zpět," uvedl Svindalův kouč Havard Tjörhom. "Proto jsme se rozhodli, že dáme přednost tomu, aby se uzdravil a načerpal síly pro zbytek sezony světového poháru," dodal. Svindal je v průběžném pořadí SP druhý za Rakušanem Marcelem Hirscherem.

V obřím slalomu neměl urostlý Nor navzdory zisku bronzu z Whistleru patřit k největším adeptům na medaili, letos v této disciplíně pouze jednou skončil v elitní desítce. V závěrečném slalomu už startovat neměl.

Neureuther na zisk medaile ve slalomu si poranil krk v pátek, kdy v Německu havaroval cestou na letiště a musel přílet do Soči o den odložit. "Zničehonic mi to vystřelilo do krku. Bylo to hodně bolestivé, proto jsem ukončil trénink," vzkázal Neureuther přes mluvčího německé výpravy.

Felix Neureuther
zdroj: ČTK/AP autor: Shinichiro Tanaka

Při běžném lyžování nemá Neureuther podle funkcionářů žádné obtíže. Komplikace začaly až při druhé ostřejší jízdě mezi brankami. Je tedy pravděpodobné, že Němec vynechá středeční obří slalom a bude se soustředit až na sobotní slalom speciál. Neureuther dorazil do Soči s límcem zpevňujícím krk až v sobotu a přiznal, že má po havárii bolesti. Vítěz osmi závodů světového poháru při nehodě utrpěl takzvané opěrkové trauma, natáhl si vazy na krku a narazil dvě žebra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy