Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Na olympijskou sjezdovku vyjede zítra i houslistka Vanessa Mae

Soči - Virtuoska Vanessa Mae si vychutnává svoji olympijskou účast. Zítra by se měla postavit na start obřího slalomu. "Chci sjet obě kola s potěšením. I když budu poslední, chci zajet dobrý čas," řekla pětatřicetiletá umělkyně.

Vanessa Mae na tréninku
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

Vanessa Mae se na startu představí v barvách Thajska pod příjmením svého otce jako Vanakornová, ačkoliv po rozvodu rodičů žila od dětství s matkou ve Velké Británii. Aktuálně má rezidenci ve švýcarském Zermattu.

Kritéria mezinárodní federace FIS splnila Mae na poslední chvíli v lednu po závodech ve Slovinsku. "Stálo při mně štěstí, bylo to skoro na hraně. Jsem teď nadšená, že tady jsem, a cítím ze všech stran podporu," řekla s úsměvem.

Mae prodala přes deset milionů alb a na prodeji desek a koncertech vydělala desítky milionů dolarů. Od čtyř let ale i lyžuje a v roce 2010 se rozhodla, že se zkusí probojovat do Soči. V posledním roce dokonce přerušila uměleckou kariéru. S výškou 160 cm a váhou necelých padesát kilogramů vypadá na lyžích drobně. "Je tak křehká, že si jen těžko umíte představit, jak naráží do slalomových tyčí," komentovala konstituci slavné "soupeřky" trojnásobná olympijská vítězka Němka Maria Höflová-Rieschová. Mae ale nemá žádné obavy, že by se mohla zranit. "Už jsem si zlomila loket a přežila. Člověk musí žít trošku s rizikem, aby to stálo za to," řekla.

Vanessa Mae
zdroj: ČTK autor: René Volfík

Dá se očekávat, že při závodu přitáhne stejnou pozornost jako pozdější olympijská vítězka. I samotné sjezdařky se na Mae těší. "Je skvělé, že tak skvělá hudebnice pojede, a snad zajede i slušný výsledek," řekla Němka Viktoria Rebensburgová, olympijská vítězka obřího slalomu před čtyřmi lety ve Vancouveru.

Housle nechala doma, ve vesnici má vlastní ochranku, pro svoji čivavu si musela pronajmout hotelový pokoj a úterní obří slalom si chce užít. "Soustředím se na lyže, ale budu šťastná, až housle zase uvidím," řekla. Po olympijském dobrodružství se totiž vrátí k hudbě. "Je to jednodušší, vše jen interpretujete. Na druhou stranu na lyžích jezdím bez tlaku, zatímco v koncertním sále cítím odpovědnost a velké očekávání."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy