Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Koudelka po úvodním závodě: Doplatil jsem na nízké startovní číslo

Soči – Do sezony zasáhl až na začátku roku a ve světovém poháru zatím nezískal ani bod. Romanu Koudelkovi se však v Soči daří a na středním můstku byl nejlepší z Čechů, když obsadil šestnáctou příčku. Čtyřiadvacetiletý skokan však s výsledkem nebyl úplně spokojený. "Myslím, že jsem měl na víc," řekl.

Pro Koudelku bylo dosavadní nejlepší umístění v tomto ročníku 31. místo z posledního závodu před Hrami v německém Willingenu, přesto se v něm mísily pocity radosti a zklamání. "Spokojenost je velká, ale myslím, že jsem měl na víc. Doplatil jsem na to, že jsem jel s nízkým startovním číslem. V prvním kole jsem nebyl ani od rozhodčích moc ohodnocený a taky se o jednu lavičku snižoval nájezd, což nehrálo příliš roli, ale oni z toho měli plusové body," postěžoval si Koudelka.

I tak ale přiznal, že s podobným výsledkem vůbec nepočítal. "Od všech mi přišlo spoustu zpráv, jak jsou šťastní, což mě strašně potěšilo. Kdyby mi někdo v prosinci řekl, že budu na olympiádě šestnáctý na malém můstku, tak bych ho poslal někam do blázince," řekl s úsměvem.

Český skokan si výsledku vážil i z toho pohledu, že podmínky v Soči nejsou úplně ideální. "Zdejší můstky jsou docela těžké. Fouká tady většinou vítr do zad, což skokanům moc nevyhovuje. Pro delší skoky je lepší, když fouká proti. Zatím nám ale přeje počasí," uznal Koudelka.

Stoch mě překvapil

Suverénním vítězem úvodního skokanského závodu na olympiádě se stal lídr světového poháru Kamil Stoch z Polska, což Koudelku lehce překvapilo. "Na Kamila byl totiž na začátku strašný tlak, ale on se s tím popral úplně neskutečným způsobem. Kdybych měl tady klobouk, tak před ním smeknu. Vyhrát na malém můstku o dvanáct bodů je něco neskutečného," přiznal.

Koudelka společně s Jakubem Jandou s polským týmem před Hrami trénoval, a již tehdy tušil, že by Stoch mohl atakovat přední příčky. "Polákům hodně pomohlo, že vynechali závody v Japonsku a trénovali doma. Když jsme s nimi trénovali, tak byli tak o dva kroky dál, než jsem byl já. Teď se mi je povedlo trochu dohnat, za což jsem rád. Forma tady stoupá, tak uvidíme, co bude," řekl.

Čtyřiadvacetiletý skokan se představí ještě na velkém můstku a v závodě týmů, kde by se český výběr rád popral o solidní umístění. "Včera jsme byli hodně vyrovnaní. Škoda Lukáše Hlavy, kterému to moc nešlo. Je tam ale i Tonda Hájek a všechno se může změnit. Věřím, že když se nám závod povede, tak můžeme být kolem pátého místa," dodal Koudelka.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy