Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Dva pády a konec. Pančochová se na U-rampě do finále nedostala

Soči – Cesta Šárky Pančochové olympijským závodem na U-rampě skončila. Česká snowboardistka v semifinále dvakrát spadla, když se jí ani jednou nepovedl její hlavní trik frontside 720, obsadila v ní desáté místo a večerní boj o medaile bude bez ní. Vítězkou semifinálových jízd se stala Američanka Kaitlyn Farringtonová.

Šárka Pančochová na U-rampě
zdroj: ČTK/AP autor: Sergei Grits

V první semifinálové jízdě Pančochová spadla po pátém skoku. Neměla ideální rychlost, odrazila se brzo a dopadla příliš dolů do rampy. Přisedla si na sníh a za svoji jízdu dostala od rozhodčích jen 34 bodů, což ji řadilo na deváté místo.

Ve druhé jízdě se proto musela zlepšit. V brýlích bez skla se rozjela odhodlaně, první skok měla vysoký, ale před druhým ztratila rychlost. Při třetím zkoušela frontside 720, ale znovu se jí nepovedl, spadla a s olympijskou soutěží se rozloučila.

"V té druhé jízdě jsem nahoře udělala chyby. Proto jsem musela sáhnout k tomu těžkému skoku, ale ani v jedné jízdě se mi nepovedl," řekla Pančochová. "Samozřejmě jsem chtěla dneska v semifinále lepší jízdu, myslím, že finále se mohlo povést, ale nevadí," dodala s tím, že olympiádu v Soči si užila. 

Do závodu nastoupila podle svého zvyku v brýlích bez skel. To kvůli umělému osvětlení, které se ve dvojitém skle láme. "Dělají mi pak problémy odrazy světel, takže si to sundávám, protože moc dobře nevidím," vysvětlila. Obroučky si ale nechává. "Mám to jako ochranu, kdybych spadla na pusu, abych si neodřela čumák. Také mi drží vlasy, které mi pak nelítají, je to funkční," doplnila. 

Pátá žena z nedělního slopestylu, v němž měla těžký pád a zůstala otřesená, postoupila z kvalifikace díky zlepšení ve druhé jízdě. V té první jako v semifinále spadla, ale za druhou dostala 66,25 bodu, což na semifinále stačilo.

Finále pojede dvanáct snowboardistek. První šestice postoupila přímo ze dvou kvalifikačních skupin a druhá šestice je doplní ze semifinále. Boj o medaile začne v 18:30 SEČ, favoritkami na stupně vítězů jsou především Australanka Torah Brightová a Američanky Hannah Teterová s Kelly Clarkovou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy