Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Bank s Vráblíkem a Krýzlem: Ve slalomu se nedal chytit rytmus

Soči - Tři závodníci v první dvacítce, taková byla bilance českého sjezdového lyžování v páteční olympijské superkombinaci. Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík se shodli, že slalomová trať postavená otcem Ivici Kosteliče vyhovovala nejvíc právě jeho synovi a byla nesmírně těžká.

Ondřej Bank nechtěl svůj nevydařený slalom znamenající výsledkový pád na sedmou příčku přičítat rozměklé trati. Hlavní příčinu vlastního nezdaru spatřoval v aktuální horší slalomářské formě a také v tom, jak byla trať postavena. "Slalom to byl hodně těžký, špatně se v něm hledal rytmus, mně se to nepovedlo, proto jsem jel tak pomalu. Byl to náročný slalom hlavně z toho pohledu, jak obtížně se volila strategie, jak v něm jet. Když jel člověk na jistotu, tak to mohlo skončit hodně pomalým časem, když to člověk 'napálil', tak hrozil výpadek," zdůraznil český reprezentant, jehož názor doplnil týmový kolega Martin Vráblík.

Martin Vráblík na trati sjezdařské části olympijské superkombinace
zdroj: ČTK/APA autor: Johann Groder

"Jednoznačně to postavil (otec Ivici Kosteliče) tak, aby eliminoval všechny hvězdy po sjezdu a všechny ty nejlepší dosavadní kombinátory. Ivica se svými vleklými zdravotními problémy už není tak rychlý jak býval a jediné, co ho mohlo opravdu posunout do čela, byl strašně těžký slalom. A to se potvrdilo," uvedl Martin Vráblík, který na adresu svého výkonu poznamenal, že vzhledem k nízkému startovnímu číslu ve slalomářské části od sebe očekával ještě o něco více, neboť měl v tu chvíli k dispozici "nejlepší možnou pistu". I tak bylo jeho vystoupení důstojným navázáním na úspěch z Turína 2006, kde vybojoval, tehdy ještě v kombinaci, 12. místo, či na 15. příčku v superkombinaci z loňského mistrovství světa ve Schladmingu.

Kryštof Krýzl považoval za rozhodující aspekt, jenž ovlivnil jeho umístění v podobě 19. pozice, tu skutečnost, že se po sjezdu nevešel do první třicítky. "Zkusil jsem pak ve slalomu udělat maximum, ale trať už byla hodně rozbitá a myslím si, že se více dopředu posunout nešlo," zhodnotil Krýzl.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy