MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Portorický zázrak na kurtu. Přemožitelka Kvitové Puigová vyhrála i finále

Rio de Janeiro - Olympijský turnaj tenistek vyhrála nečekaně Mónica Puigová a pro Portoriko získala historické zlato. Ve finále zdolala Němku Angelique Kerberovou 6:4, 4:6, 6:1. Puigová je aktuálně 34. tenistkou zebříčku. Po velké bitvě právě ona přehrála v semifinále Petru Kvitovou, pozdější držitelku bronzu.

Puigová dosud vyhrála na okruhu WTA jediný turnaj, v květnu 2014 na antuce ve Štrasburku. Na grandslamech došla nejdále do 4. kola. V Riu ale vyhrála všech šest zápasů. Před Kvitovou, která ji v sobotu jako první dokázala vzít alespoň set, vyřadila mimo jiné španělskou trojku Garbiňe Muguruzaovou.

Dvaadvacetiletá Puigová se rovněž zapsala do tenisové historie, a to jako první nenasazená hráčka, která se po návratu bílého sportu na olympiádu v roce 1988 v Soulu dostala do finále. Dnes své vítězné tažení završila proti turnajové dvojce Kerberové, která v rozhodujícím třetím setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára".

Ženy: Dvouhra - finále

Puigová (Portor.) - Kerberová (2-Něm.) 6:4, 4:6, 6:1.