Následuje
Sportovní zprávy

Pětibojař Kuf: Budu si teď víc věřit, ambice mám jen ty nejvyšší

Praha - Zvýšené sebevědomí hlásí po vítězství na evropském šampionátu pětibojař Jan Kuf. Jeho cíle pro olympiádu v Riu se tímto úspěchem ovšem nemění - už tak byly jen ty nejvyšší.

Jan Kuf
zdroj: ČTK/PR/Český svaz moderního pětiboje

"Že jsem mistr Evropy, tak to je dobrý pro mé ego. Budu si na olympiádě víc věřit. Mám ještě větší šanci. Dokážu závodit s nejlepšími a dokonce vyhrávat," řekl Kuf. Pětadvacetiletý pětibojař, který na ME získal triumf v soutěži jednotlivců i ve smíšené štafetě s Natálií Dianovou, má o svých olympijských ambicích jasno dávno. "Byly nejvyšší, co to jde, takže se nezvyšují tím, že jsem mistr Evropy," řekl.

Moderní pětibojaři patří dlouhodobě k světové špičce, což potvrzují na evropských či světových šampionátech i na olympiádách. David Svoboda se pokusí v Riu navázat na zlato z Londýna 2012, Libor Capalini měl bronz v Aténách 2004. Na stupně vítězů myslí reprezentanti také v Brazílii. "Český pětiboj tam rozhodně patří," podotkl Kuf s úsměvem.

Kuf se vrátil z vítězného ME

Finálový pětiboj na ME absolvoval nadprůměrně, ale našel na svém výkonu rezervy. "Plaval jsem pomalu, poměrně pomalu jsem i běžel, v šermu jsem udělal pár minel, který bych si měl na olympiádě odpustit," vrátil se k nedělnímu závodu a dodal: "Byly to vlastně maličkosti, bodů navíc je tam pár, ale ty budou důležitý na olympiádě. Do té doby to musíme sladit, aby to vyšlo na olympiádě, jak bych si přál."

Po třech volnějších dnech se Kuf vrhne zpět do tréninku. "Olympiáda je jen jednou za čtyři roky a je dost věcí, které je potřeba srovnat. Máme co dělat," řekl s vědomím, že čas kvapí a 18. srpna je na olympiádě na programu kvalifikace, o dva dny později pak boj o medaile.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy