Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Hlavně zůstat negativní, říká Kejval a věří Ledecké, Sáblíkové, biatlonistům i hokejistkám

Plnou hlavu starostí má před startem zimních olympijských her v Pekingu předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Ovšem i tak si našel čas, aby poskytl České televizi rozhovor, který z bezpečnostních důvodů před jeho blížícím se odletem do Číny proběhl po Skypu.

Český olympijský šéf je spokojený s odletem první části výpravy, která opustila pražské letiště ve čtvrtek večer. "Už máme zprávy o tom, že doletěli dobře. A nyní čekáme na výsledky prvních testů v Pekingu. Některé výsledky už máme a zatím jsou všechny negativní," oddechl si Kejval.

Covid straší sportovce i vedení výpravy a opatření v místě her jsou přísná. "Jsme zvyklí už z předchozích Her v Tokiu, ale tady jsou opatření ještě přísnější," dodal předseda ČOV.

Kromě toho řeší vedení výpravy v Pekingu už jen drobné problémy. "Hlavně ubytování některých dodatečně nominovaných sportovců. Ale vesnice je velkorysá, krásná. Vesničky v horských oblastech jsou menší, skromnější, ale je to dostatečné," přiblížil olympijskou realitu.

"Řeší se ještě ubytování dodatečně nominovaných olympioniků, kteří se už do olympijské vesnice nevejdou. Museli jsme vzít místa v hotelech, pořadatelé slíbili, že to zajistí, ale jak to bude fungovat ve skutečnosti, uvidíme až na místě," dodal Kejval.

Ten připustil, že velké obavy má hlavně z postupného skládání hokejové reprezentace. "Tam jsme měli velké množství pozitivních hráčů, kteří přiletěli z Ruska, ale snad jsou už uzdravení. Teď jsou velkou neznámou ti ostatní z evropských soutěží i hráči z extraligy, kteří se přiřadí k výpravě později. Proto jsou povolení náhradníci, kteří už jsou v dějišti Her," vysvětluje další proticovidová opatření.

Covid a testování jsou už zaběhlou realitou, která však stále nenechává v klidu sportovní funkcionáře. Proto i Češi sledují bilanci testů i ostatních výprav, které přiletěly do Číny. "Měli jsme zprávu, že pozitivních bylo 3,8 procenta těch, co přijeli před námi. Mezi nimi ale bylo minimum sportovců. To číslo nás ale přesto trošku děsí," dodal.

A jak vidí český olympijský předseda medailové naděje rekorodně veliké výpravy na zimní Hry? "Velká ztráta je, že nemohla letět Evka Samková. Ta je kromě své výkonnosti a ambicí i pozitivní osobností v týmu," litoval neúčasti zraněné hvězdy snowboardcrossu.

A hned se vrátil k ambicím české výpravy. "Máme Ester Ledeckou, jejíž výkonnost je stále velmi vysoká. Martina Sáblíková je také na dlouhých tratích hodně silná. Nepodceňoval bych ani biatlonisty, jejichž výkonnost v posledních závodech rostla. Pokud zastřílí, tak jsem přesvědčený, že by to u nich mohlo cinknout taky. A každá olympiáda má svá překvapení. Hodně věříme týmu hokejistek – jejich týmovému duchu," uzavřel kejval rozhovor.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články