Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Potvrzeno. Česká olympijská výprava pro Paříž čítá 113 sportovců

Nominaci na olympijské hry v Paříži si vybojovalo 113 českých sportovců. V pondělní uzávěrce přihlášek tým oficiálně doplnili atleti Petr Meindlschmid a Tomáš Habarta. Definitivní seznam oznámil Český olympijský výbor (ČOV).

Petr Meindlschmid
zdroj: Reuters

Nominace schválená plénem ČOV měla původně 111 členů, ale očekávalo se doplnění. Na Hry se nakonec dostali také dálkař Meindlschmid a národní rekordman v běhu na 3000 metrů překážek Habarta. Oba finalisté nedávného mistrovství Evropy v Římě se posunuli na postupové pozice v žebříčku po odhlášení některých atletů umístěných před nimi. Jejich zařazení do atletické výpravy už v minulém týdnu oznámil český svaz.

"Aktuálně je na seznamu 113 jmen sportovců, z čehož je tedy jeden náhradník týmu kordistů. Vlastně 112 plus jedna, což jsme si tak úplně nemysleli, že když tam nebudeme mít týmové sporty, že se dostaneme na tato čísla. Je to hodně i díky tomu, že spousta atletů prošla rankingem a dostali se v poslední možné fázi do toho počtu třiceti," řekl sportovní ředitel ČOV a šéf olympijské mise Martin Doktor.

"O půlnoci se stav, který tam budeme mít, zaznamená a už se s tím nedá nic dělat. Odteď už se veškeré výměny z důvodu nějakých, nedej bože, zdravotních komplikací musí řešit procesem, kdy s tím musí souhlasit čtyři instituce. Kromě nás i MOV, organizační výbor a mezinárodní federace," dodal Doktor k pondělnímu finálnímu odeslání jmenovité nominace.

Žádný kolektivní sport se nekvalifikoval stejně jako před osmi lety v Riu de Janeiro, kde byla výprava se 105 členy nejmenší v historii samostatného Česka. Rekord naopak drží Atény, kam v roce 2004 odjelo 142 reprezentantů.

Pod pěti kruhy bude startovat třicet českých atletů. Jedenáct zástupců má kanoistika, sportovní střelba devět, tenis osm, cyklistika sedm, veslování šest, plavecké sporty a šerm pět, badminton, moderní pětiboj a plážový volejbal čtyři a jachting s judem tři.

Po dvou sportovcích bude Česko reprezentovat v golfu, jezdectví, lukostřelbě a taekwondu. Po jednom zastoupení mají sportovní gymnastika, sportovní lezení, stolní tenis, triatlon, vzpírání a zápas.

Olympijské hry v Paříži se skuteční od 26. července do 11. srpna.

Nominace na letní olympijské hry v Paříži:

Atletika (30):
Jakub Dudycha (800 m), Tomáš Habarta (3000 m překážek), Patrik Hájek (hod kladivem), Vít Hlaváč (chůze – smíšená štafeta), David Holý (skok o tyči), Tereza Hrochová (maraton), Michaela Hrubá (skok do výšky), Nikoleta Jíchová (400 m překážek), Radek Juška (skok do dálky), Matěj Krsek (400 m), Eduard Kubelík (200 m), Ondřej Macík (200 m), Karolína Maňasová (100 m), Lurdes Gloria Manuel (400 m), Eliška Martínková (chůze 20 km a smíšená štafeta), Petr Meindlschmid (dálka), Vít Müller (400 m překážek), Volodymyr Myslyvčuk (hod kladivem), Tomáš Němejc (200 m), Nikola Ogrodníková (hod oštěpem), Tereza Petržilková (400 m), Kristiina Sasínek Mäki (1500 m), Petra Sičaková (hod oštěpem), Tomáš Staněk (vrh koulí), Moira Stewartová (maraton), Matěj Ščerba (skok o tyči), Jan Štefela (skok do výšky), Amálie Švábíková (skok o tyči), Jakub Vadlejch (hod oštěpem), Lada Vondrová (400 m).

Badminton (4):
Ondřej Král (čtyřhra), Jan Louda (dvouhra), Adam Mendrek (čtyřhra), Tereza Švábíková (dvouhra).

Cyklistika (7):
Ondřej Cink, Adéla Holubová (horská kola – cross country), Julia Kopecky (silniční cyklistika – závod s hromadným startem, časovka), Iveta Miculyčová (BMX freestyle park), Denis Rugovac a Jan Voneš (dráhová cyklistika – madison, omnium), Mathias Vacek (silniční cyklistika – závod s hromadným startem, časovka).

Golf (2):
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková.

Jachting (3):
Zofia Burská a Sára Tkadlecová (49er FX), Kateřina Švíková (iQFoil).

Jezdectví (2):
Miloslav Příhoda, Miroslav Trunda (všestrannost).

Judo (3):
David Klammert (do 90 kg), Lukáš Krpálek (nad 100 kg), Renata Zachová (do 63 kg).

Kanoistika (11):
rychlostní: 
Josef Dostál (K1 1000 m), Martin Fuksa (C1 1000 m a C2 500 m), Petr Fuksa (C2 500 m), Daniel Havel a Jakub Špicar (K2 500 m), Anežka Paloudová (K1 500 m);
vodní slalom: Tereza Fišerová (kayakcross), Antonie Galušková (K1, kayakcross), Jiří Prskavec (K1, kayakcross), Lukáš Rohan (C1, kayakcross), Gabriela Satková (C1).

Lukostřelba (2):
Marie Horáčková, Adam Li (reflexní luk – individuální soutěž a smíšený tým).

Moderní pětiboj (4):
Marek Grycz, Lucie Hlaváčková, Veronika Novotná, Martin Vlach.

Plavání (5):
Daniel Gracík (100 m motýlek), Kristýna Horská (200 m prsa), Miroslav Knedla (100 m znak), Barbora Seemanová (100 a 200 m volný způsob, 100 m motýlek, 200 m polohový závod), Martin Straka (10 km).

Plážový volejbal (4):
Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová, Ondřej Perušič a David Schweiner.

Sportovní gymnastika (1):
Soňa Artamonova (víceboj).

Sportovní lezení (1):
Adam Ondra (kombinace).

Sportovní střelba (9):
Veronika Blažíčková (vzduchová puška – individuální soutěž a smíšený tým, třípolohová malorážka), Jiří Lipták (trap), Petr Nymburský (třípolohová malorážka), Martin Podhráský (rychlopalná pistole), Jiří Přívratský (vzduchová puška – individuální soutěž a smíšený tým, třípolohová malorážka), Matěj Rampula (rychlopalná pistole, vzduchová pistole), František Smetana (vzduchová puška), Barbora Šumová a Jakub Tomeček (skeet – individuální soutěž a smíšený tým).

Stolní tenis (1):
Hana Matelová.

Šerm (5):
Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš (kord – individuální soutěž a tým), Michal Čupr (náhradník kord), Alexander Choupenitch (fleret).

Taekwondo (2):
Dominika Hronová (do 57 kg), Petra Štolbová (nad 67 kg).

Tenis (8):
Barbora Krejčíková (dvouhra, čtyřhra), Tomáš Macháč (dvouhra, čtyřhra, smíšená čtyřhra), Jakub Menšík (dvouhra), Karolína Muchová (dvouhra, čtyřhra), Linda Nosková (dvouhra), Adam Pavlásek (čtyřhra), Kateřina Siniaková (čtyřhra, smíšená čtyřhra), Markéta Vondroušová (dvouhra, čtyřhra).

Triatlon (1):
Petra Kuříková. Veslování (6): Pavlína Flamíková a Radka Novotníková (dvojka bez kormidelnice), Lenka Lukšová a Anna Šantrůčková (dvojskif), Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil (dvojskif lehkých vah).

Vzpírání (1):
Kamil Kučera (dvojboj nad 102 kg).

Zápas (1):
Artur Omarov (zápas řecko-římský do 97 kg).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články