Golf Time

Ruští volejbalisté přehráli Němce hladce ve třech setech

Londýn - Volejbalisté Ruska zvítězili ve svém úvodním vystoupení v mužském turnaji na olympijských hrách v Londýně hladce 3:0 nad Německem. Svěřenci trenéra Vladimira Alenka měli potíže jen v prvním setu, který nakonec po boji dokázali vyhrát 31:29. Ruskou oporou na síti byl především Dmitrij Muserskij, který zaznamenal v průběhu zápasu celkem 21 bodů.

Hostitelé olympijských her Britové nestačili na Bulharsko, které je smetlo 3:0 na sety a směřuje k postupu ze skupiny. V následujících dvou setech už Rusové nedali svým protivníkům žádnou šanci. Těžší souboj je však čeká v úterý, kdy se postaví favorizovaným Brazilcům. Ti svou premiéru na turnaji zvládli, když přehráli Tunisko rovněž 3:0 na sety.

Skvělý comeback se povedl volejbalistům Polska, kteří ačkoliv prohráli první set, dokázali zápas s Itálií otočit a nakonec po čtyřsetové bitvě zvítězit. Osmnácti body se na něm podílel Bartosz Kurek.

Výsledky turnaje volejbalistů na OH v Londýně:

Skupina A: Bulharsko - Velká Británie 3:0 (18, 20, 24), Argentina - Austrálie 3:0 (21, 22, 20), Polsko - Itálie 3:1 (-21, 20, 23, 14).

Skupina B: Rusko - Německo 3:0 (29, 18, 17), USA - Srbsko 3:0 (17, 22, 21), Brazílie - Tunisko 3:0 (17, 21, 18).