FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Příběhy OH: Atlantská mise Carla Lewise

Praha - Carl Lewis vstoupil 29. července 1996 v Atlantě mezi sportovní legendy, když získal deváté olympijské zlato. Sprinter a skokan do dálky přijel do metropole Georgie jako držitel osmi zlatých medailí ze tří předchozích olympiád.

Do skokanského závodu ale rozhodně nevstupoval v roli favorita. Měl za sebou dva výsledkově hubené roky a z amerického mistrovství postoupil na hry až ze třetího místa. Kvalifikací olympijského závodu se protrápil a do finále postoupil až třetím, 829 centimetrů dlouhým pokusem.

I ve finále předvedl nejlepší výkon ve třetím pokusu. Navzdory větru skočil 850 centimetrů, nejdelší skok sezony. Soupeřům tím notně zkomplikoval situaci a zabrnkal jim na nervy také vynecháním čtvrtého pokusu. Úřadující mistr světa Kubánec Pedroso do užšího finále nepostoupil, světový rekordman Mike Powell se zranil a navzdory veškeré snaze skončil bez medaile. Lewis tak získal devátou zlatou olympijskou medaili a do sportovního důchodu odcházel jako vítěz.