Následuje
Volejbalový magazín

Královna coby herečka předvedla profesionální výkon

Londýn - Jedním z největších překvapení slavnostního zahájení londýnské olympiády byla první filmová úloha britské královny, která hrála v předtočeném klipu po boku Daniela Craiga sebe sama. Podle filmařů předvedla při svém debutu profesionální výkon a natočila scénu na první záběr.

V krátké sekvenci Craig jako agent James Bond vejde do královniny pracovny, královna pronese "Dobrý večer, pane Bonde" a nechá se doprovodit k vrtulníku, který ji za Bondova doprovodu dopraví na Olympijský stadion ve Stratfordu. Když krátký film skončil, objevil se nad stadionem skutečně vrtulník, ze kterého vyskočili dva kaskadéři oblečení jako královna a Bond. Když se snesli na zem, skutečná královna vešla za bouřlivého potlesku na stadion, ovšem za doprovodu manžela.  

Film trvající čtyři a půl minuty vyvolal ihned pochvalné i překvapené komentáře v britských médiích, protože královna nejenže nevystupovala nikdy ve filmu, ale ani nepouštěla filmaře do královských paláců.  

Nápad natočit klip vznikl v roce 2011. Buckinghamský palác prý s natáčením souhlasil, ale dlouho trvalo, než se našel termín, kdy královna i Craig měli čas. Nakonec se filmovalo letos 27. března, kdy se královna připravovala na oslavy 60. výročí svého panování a Craig pracoval na nové bondovce Skyfall.

Natáčení trvalo tři hodiny, podílelo se na něm 130 lidí a režíroval sám Boyle. Podle ředitele oddělení dramatických pořadů BBC Nicholase Browna panovnice podala bezchybný výkon. "Zvládla to při prvním záběru... Je to profesionálka," řekl Brown.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy