Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Vakoč bere ze silničního závodu bronzovou medaili

Baku - Cyklista Petr Vakoč vybojoval na Evropských hrách v Baku bronz v závodu s hromadným startem a pro českou výpravu získal čtvrtou medaili. Po 215 kilometrech dojel ve spurtu čtveřice uprchlíků za Španělem Luisem Leónem Sánchezem a Ukrajincem Andrijem Grivkem.

Petr Vakoč
zdroj: ČTK/PAP autor: BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

Dvaadvacetiletý Vakoč jen tři týdny po absolvování Gira d'Italia potvrdil roli velkého talentu. V posledním kole byl člen belgického týmu Etixx-Quick Step při rozhodujícím úniku a bronz přidal do české sbírky ke dvěma medailím rychlostního kanoisty Martina Fuksy a bronzu družstva stolních tenistek.

"Asi bych to zařadil na druhé místo ve své kariéře, hned po vítězství v etapě a držení žlutého trikotu na Okolo Polska v loňském roce," řekl Vakoč po náročném závodě. "Moc jsem si ho neužil a dost jsem trpěl. Jednak kvůli náročné trati a taky kvůli vedru. Jeden z nejtěžších, co jsem jel," přiznal český reprezentant.

Do Baku jel s cílem uspět a pokud možno získat medaili. "A jsem moc rád, že se to povedlo," uvedl Vakoč, jenž se v závěrečném finiši rozhodl vsadit na Grivka. "Myslel jsem si, že bude nejrychlejší, tak jsem zůstal v háku a čekal jsem na dvoustovku, kdy začnu spurtovat. Fyzicky už jsem na tom ale byl špatně, přesto jsem doufal, že je přespurtuju," dodal Vakoč.

Porazil řadu kvalitních jezdců včetně hvězdných kolegů z týmu Etixx-Quick Step Toma Boonena z Belgie a Nizozemce Nikiho Terpstru. "O tomhle jsem vůbec nepřemýšlel. V závěru jsme tam byli všichni lidi jen z World Tour, co jezdíme největší závody celý rok. Jsem rád, že má medaili i můj tým," uvedl Vakoč, jenž bývalého mistra světa Boonena označuje za svůj vzor.

Silniční závod (215,8 km) na Evropských hrách v Baku:

1. L. L. Sánchez (Šp.) 5:27:25, 2. Grivko (Ukr.), 3. Vakoč, 4. Herrada (Šp.) všichni stejný čas, 5. Nizzolo (It.), 6. Boonen (Belg.) oba -4.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy