Boxer Chládek se na olympiádu nepodívá

Trabzon (Turecko) - Nejlepší český amatérský boxer současnosti Zdeněk Chládek prohrál již v prvním kole olympijské kvalifikace v Trabzonu v kategorii do 64 kg s Ljubomirem Marjanovičem ze Srbska 10:12 a přišel o šanci kvalifikovat se do Londýna. Podobně dopadl i Robert Bilík, který v prvním kole váhy do 69 kg podlehl Němci Patricku Wojcickému 6:14.

Chládek, bronzový medailista z juniorského MS v roce 2009, potřeboval k postupu na olympiádu turnaj v Turecku vyhrát. Jenže hned v jeho úvodu ale nestačil na Marjanoviče, kterého v březnu na Velké ceně Ústí nad Labem v semifinále porazil na body.

"Od druhého kola mě začal opět trápit poraněný loket, cítil jsem ho a bohužel mě to omezovalo," uvedl Chládek pro web profiboxing.cz. Jednadvacetiletý boxer vyhrál první kolo 4:2 a po druhém vedl ještě 8:7, ve třetím kole ale zápas ztratil. Na olympiádu by se Chládek mohl dostat pouze v případě, že by mu mezinárodní boxerská asociace udělila divokou kartu. Šance je ale pouze teoretická.

V Trabzonu se v boji o olympiádu představí ještě Patrik Velký (do 56 kg).