Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Změny v itineráři Dakaru. Začne se o chvíli později, po pěti letech se pojede v Peru

Paříž – Do startu zbývá ještě spousta času, organizátoři Rallye Dakar ale už odhalili itinerář pro rok 2018. Po pěti letech se do ní vrátí Peru. Slavný závod bude tvořit mezi 6. a 20. lednem čtrnáct etap a kolona projede třemi jihoamerickými státy, již zmiňovaným Peru, Bolívií a Argentinou.

Dakar 2017
zdroj: ČTK autor: BUGGYRA media

V Peru se naposledy Rallye Dakar jela v roce 2013. Poté už v programu země chyběla, ať už kvůli obavám z následků klimatického jevu El Niňo, nebo kvůli chybějícím financím a sporům na domácí politické scéně.

Příští rok nicméně tato soutěž přímo z peruánské metropole Limy odstartuje. Trasa rallye pak povede Andami směrem k Bolívii a pořadatelé slibují průjezdy po obou stranách hraničního jezera Titicaca. Kolona následně dorazí do hlavního města La Pazu a bude směřovat do Argentiny, kde v Córdobě skončí.

"Těším se, že konečně po tolika letech strávím Silvestra doma. Snad se nestane, že po loňské chřipce tentokrát dorazíme do Jižní Ameriky s kocovinou," kvitoval pilot kamionu Liaz Martin Macík fakt, že Dakar začne tentokrát o několik dní později.

Je nám líto, video expirovalo.
Dakar se po pěti letech podívá do Peru

Etapy v Peru posádky prověří hned na začátku soutěže. "Peru, to budou duny a jízda v písku. Takže už krátce po startu se bude míchat pořadím. V dunách stačí udělat jednu chybu a ta může být vaší poslední. Pokud nešťastně zapadnete, nemusíte se dostat ven," dodal jezdec týmu Big Shock Racing.

Detaily etap organizátoři zveřejní v listopadu. Podle trasy je ale jasné, že i v příštím roce se pojede v horách ve vysokých nadmořských výškách a den volna stejně jako letos závodníci stráví v La Pazu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy