Následuje
FIS magazín SP

Zlatá přilba v kolizi s polskou ligou, Dryml bude přelétat vrtulníkem

Praha - Minimálně tři stálí jezdci plochodrážní Grand Prix budou v neděli na startu 66. ročníku Zlaté přilby Pardubic. Přijedou Australan Chris Holder, světový šampion z roku 2012, Švéd Fredrik Lindgren a Brit Chris Harris. Organizátoři jednají také s úřadujícím mistrem světa Taiem Woffindenem z Velké Británie. Možnost poměřit se se světovou špičkou bude mít také sedm českých jezdců včetně Aleše Drymla. Toho čeká v nabitém víkendu i finále polské ligy a mezi závody se bude přepravovat vrtulníkem. Přímý přenos závodu sledujte v neděli od 12:00 na ČT sport a našem webu.

Plochá dráha
zdroj: Isifa/Sport Image autor: Jan Sušánka

Organizátoři měli při plnění startovní listiny jako téměř vždy trochu svázané ruce. "Je to složité, není jen Zlatá přilba, ale také finále polské a německé ligy; s tím však nic nenaděláme," řekl manažer závodu Evžen Erban. "Čekáme ještě na potvrzení dvou známých jmen," poukázal na jednání s Woffindenem a Dánem Michaelem Jepsenem Jensenem, dalším jezdcem Grand Prix.

Chybí australský obhájce prvenství Darcy Ward, ale přijedou tři někdejší vítězové závodu Poláci Grzegorz Walasek (2012) a Rune Holta (2011) i Dán Hans Andersen (2008). Pozvánku přijal mimo jiné i Němec Erik Riss, čerstvý mistr světa na dlouhé ploché dráze. 

Grzegorz Walasek
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Na startu bude sedmička Čechů včetně Aleše Drymla, který pracuje už i jako místopředseda Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice a má plné ruce práce. Je totiž také členem polského klubu a závody mu v neděli rovněž kolidují, start v Pardubicích si ale vymínil. "Přes to nejede vlak. Chci se dostat do finále jako předloni a pokusím se vyhrát," řekl Dryml.

Počítá s tím, že se hned po závodech v Pardubicích přesune helikoptérou do Polska, kde kvůli němu už přesunuli start závodu na 20:00. "Je to dost na krev, takže se to zatím všechno dolaďuje. Nevím, jestli tohle vůbec někdo někdy absolvoval," řekl Dryml. Pro každý případ ale bude mít dvě motorky v Polsku připravené. "Podle příprav to není vůbec nereálné a může se ten let uskutečnit," doplnil Dryml.

Zlatou přilbu pojedou tři účastníci elitní Grand Prix

Pojede také čerstvý juniorský mistr Evropy Václav Milík, který se zúčastní nejen Zlaté Přilby, ale také Zlaté stuhy i finálového závodu MS jezdců do 21 let. To se týká také Eduarda Krčmáře. Přihlášeni jsou i zkušený Josef Franc, Tomáš Suchánek, Filip Šitera a Hynek Štichauer. Naposledy z tuzemských reprezentantů vyhrál v roce 1996 Tomáš Topinka.

Program plochodrážního víkendu je rozložen do tří dnů. V pátek se pojedou Jawa Cup, závod dvojic v kubatuře do 250 ccm a čtyřicátá juniorská Zlatá stuha. Na sobotu je pošesté připraveno finále mistrovství světa závodníků do 21 let, Zlatá přilba začne v neděli prvními vylučovacími jízdami ve 12:30, finále je připraveno na 16:50. Vítěz tradičně dostane Zlatou přilbu a motocykl Jawa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy