TCL V Repre

Vršecký vyhrál závod ME tahačů v Doningtonu

Donington - Český jezdec David Vršecký s buggyrou vyhrál závod mistrovství Evropy tahačů v britském Doningtonu. Po čtvrtém místě v úvodní jízdě ovládl druhou a připsal si vítězství i na posledním okruhu, kde na něj dosud čekal.

Buggyra Davida Vršeckého
zdroj: buggyra.com

Vršecký skončil třetí v měřeném tréninku a v úvodní jízdě si o příčku pohoršil. Po dramatickém průběhu ale vyhrál druhý pohárový závod a v celkovém pořadí seriálu si polepšil na páté místo. "Donington je jediný okruh, na kterém jsem doposud nezvítězil. Z výhry mám pochopitelně radost, přišla v pravý čas. Kromě toho se mi podařilo nepustit před sebe průběžného suveréna Hahna, což se cení," řekl Vršecký.

Adam Lacko s renaultem dobře začal, v úvodním závodě dojel třetí před Vršeckým. Závěrečná jízda ale pro něj prakticky skončila ve třetím kole. Po nepřehledném střetu dostal hodiny, nakonec nebyl klasifikován. Stejný osud potkal i Františka Vojtíška s vozem MAN, který dnes v Doningtonu nebodoval.

Výsledky závodu ME tahačů v Doningtonu

První závod: Hahn (Něm./MAN) 21:50,102, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,081, 3. Lacko (ČR/Renault) -11,524, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -11,663, ...15. Vojtíšek (ČR/MAN) -1:00,061.

Druhý závod: 1. Vršecký 22:16,699, 2. Lacheze (Fr./MAN) -2,017, 3. Hahn -3,071, ...15. Vojtíšek -3 kola, Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 215, 2. Albacete 206, 3. Östreich (Něm./Renault) 140, 4. Lacko 137, 5. Vršecký 111, 6. Bösiger (Švýc./Renault) 107, ...20. Vojtíšek 1.