Sedmé místo a závodnické maximum. Hanikovi se dařilo v Argentině

Termas de Río Hondo (Argentina) - Pro sedmou příčku si ve Velké ceně Argentiny dojel Karel Hanika. Vylepšil si tak své nejlepší umístění v seriálu MS. Další Čech Jakub Kornfeil bodoval na čtrnácté pozici. V kategorii MotoGP zvítězil Valentino Rossi, Karel Abraham nebodoval na 21. místě.

Hanika vylepšil své maximum v šampionátu o dvě místa, devátý byl loni v Malajsii v debutové sezoně. V dosavadních dvou letošních závodech v Kataru a Austinu skončil nejlépe desátý.

Na okruhu Termas de Río Hondo vyhrál suverénně po sólové jízdě Brit Danny Kent, jenž měl před velkou skupinou bojující o druhé místo náskok více než deseti sekund. Hanika na lídra MS ztratil 11,388 sekundy, Kornfeil 12,644.

Závod královské MotoGP přinesl dramatický souboj Itala Valentina Rossiho a Španěla Marca Márqueze. Italský veterán se na dlouho vedoucího mistra světa Márqueze v závěru dotáhl a dvě kola před koncem ho předjel.

Když se Španěl pokusil dostat zpět na první pozici, škrtl předním kolem své hondy o zadní gumu Rossiho yamahy a skončil na zemi. Pokusil se motocykl ještě zvednout, ale snahu vzdal a závod nedokončil. Kontakt rivalů poté komisaři vyšetřovali, ale po několika minutách ho uzavřeli jako závodní incident.

Šestatřicetiletý Rossi si tak druhým vítězstvím v sezoně pojistil vedení v MS. Šest bodů za ním je krajan Andrea Dovizioso, jenž skončil potřetí v ročníku druhý. Třetí místo obsadil Brit Cal Crutchlow. Karel Abraham na body nedosáhl, s více než minutovým odstupem dojel na 21. pozici.

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 38:25,621, 2. Vázquez (Šp./Honda) -10,334, 3. I. Viňales (Šp./Husqvarna) -10,396, 4. Oliveira (Portug./KTM) -10,767, 5. Binder (JAR/KTM) -11,117, 6. Quartararo (Fr./Honda) -11,195, 7. Hanika -11,388, ...14. Kornfeil (KTM) -12,644.

Pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Kent 66 b., 2. Vázquez 49, 3. Bastianni (It./Honda) 40, 4. Quartararo 39, 5. I. Viňales 33, 6. Binder 28, ...9. Hanika 18, 16. Kornfeil 7.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 39:44,497, 2. Rins (Šp./Kalex) -2,715, 3. Lowes (Brit./Speed Up) -4,161, 4. Kallio (Fin./Kalex) -5,310, 5. Morbidelli (It./Kalex) -7,958, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -9,408.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Zarco 53, 2. Rins 49, 3. Lowes 41, 4. Morbidelli 33, 5. Folger (Něm./Kalex) 32, 6. Kallio 31.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 41:35,644, 2. Dovizioso (It./Ducati) -5,685, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -8,298, 4. Iannone (It./Ducati) -8,352, 5. Lorenzo (Šp./Yamaha) -10,192, 6. Smith (Brit./Yamaha) -19,876, ...21. Abraham (Honda) -1:03,371.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Rossi 66, 2. Dovizioso 60, 3. Iannone 40, 4. Lorenzo (Spanien(Šp./Yamaha) 37, 5. M. Márquez (Šp./Honda) 36, 6. Crutchlow 34.