Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Schumacherovi je padesát. Jak na tom je ani kde je, ale není jisté

Rekordman formule 1 Michael Schumacher slaví dnes padesátiny. Zda německý pilot sfoukne svíčky na dortu, ale vůbec není jisté. Muž, jenž stále drží rekordy například v počtu titulů (7) ve formuli 1, vítězství (91), umístění na stupních vítězů (155) i nejrychlejších kol (77), totiž už déle než pět let nebyl spatřen na veřejnosti.

Michael Schumacher
zdroj: ČTK/PA autor: David Davies

Koncem roku 2013 se totiž zranil při pádu na lyžích. Údajně tehdy jel mimo sjezdovku pomoci dceři svého přítele a v malé rychlosti najel na kámen - následoval pád, při němž narazil hlavou na skálu. Přes kvalitní přilbu, okamžitou lékařskou pomoc a dvě operace mozku strávil měsíce v kómatu.

Když se z něho probral, nechala jej manželka převézt do jejich luxusního sídla ve švýcarském Glandu nedaleko Ženevského jezera, jež bylo mezitím z velké části vybaveno jako klinika. Najala tým patnácti zdravotníků, kteří o Schumachera pečují. Podle zahraničních médií už péče přišla šampionovu rodinu na více než dvacet milionů liber, což je v přepočtu téměř 600 milionů korun. Výsledky léčby jsou však nejisté a Schumacherova rodina si nepřeje sdělovat jakékoliv podrobnosti o stavu bývalé hvězdy F1.

Proto na veřejnost jen velmi sporadicky pronikají zprávy o tom, jak se Schumacherovi daří. Rodinný právník před dvěma lety jen potvrdil, že Schumacher nemůže chodit.

Nicméně není jisté ani to, zda je Schumacher v den svého kulatého výročí stále ještě v Glandu, nebo případně v americkém Texasu. Tam je totiž lékař Mark Meeks, specialista na léčbu mozku, který údajně léčí metodami, jež nejsou v Evropě dostupné. Závodníkova manželka Corinna den před výročím jen uvedla: "Jsme velmi šťastní, že zítra s vámi oslavíme 50. narozeniny Michaela a děkujeme vám, že to dokážeme společně. Děláme vše, co je možné, abychom Michaelovi pomohli. Můžete si být jisti, že je v nejlepších rukou."

Nic o stavu bývalého pilota neřekl ani Ross Brawn, bývalý technický ředitel Ferrari, který patří mezi důvěrné přátele rodiny. "Jsem neustále v kontaktu s Corinnou a zcela souhlasím s jejich rozhodnutím. Michael byl vždycky velmi soukromá osoba. Je naprosto pochopitelné, že Corinna chce zachovat stejný přístup i po tragické události a je to rozhodnutí, které musíme všichni respektovat. "

Ferrari, s nímž od roku 2000 získal Němec pět titulů šampiona formule 1 za sebou, uspořádá na jeho počest ve svém sídle v italském Maranellu výstavu.

Zdroj
, telegraph.co.uk

Hlavní zprávy