Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Německo

Rovanperä přišel o velký náskok, ale v Chorvatsku pořád vede

Chorvatskou rallye vede před závěrečným dnem stále finský jezdec Toyoty Kalle Rovanperä, ale jeho náskok se z více než minuty po pátku snížil. Na lídra šampionátu se dotahuje Estonec Ott Tänak z týmu Hyundai, jenž před posledními čtyřmi rychlostními zkouškami zaostává o 19,9 sekundy.

Je nám líto, video expirovalo.
Rovanperä dál vede Chorvatskou rallye, ale jeho náskok se zmenšil

Rovanperä se musel v druhé etapě vyrovnat nejen s tlakem bývalého mistra světa Tänaka, ale i s defektem v jedné z dopoledních erzet, v níž ztratil téměř minutu. Jednadvacetiletý Fin následně získal sebevědomí do nedělního finále vítězstvím v závěrečném testu dne, v němž na Tänaka najel pět sekund.

"To byla má odpověď. Byla to dobrá erzeta, na plný plyn. Ale stejně je ještě před námi těžký zítřek," uvedl Rovanperä, vítěz předchozí Švédské rallye. Třetí je s odstupem minuty a čtvrt Ir Craig Breen s vozem Ford Puma.

Dvaadvacetiletý český jezdec Erik Cais ve Fordu Fiesta je při svém druhém letošním startu v MS patnáctý, v kategorii RC2 mu patří osmé místo. V neděli čeká jezdce 56 měřených kilometrů.

Chorvatská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:14:54,5, 2. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -19,9, 3. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma) -1:13,4, 4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1:18,3, 5. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) - 2:08,2, 6. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -5:47,7, ...15. Cais, Těšínský (ČR/Ford Fiesta) -13:09,2.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články