Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Pád, zlomená klíční kost a operace, ale König chce už za dva týdny závodit

Je to tvrdý sport. O tom se motocyklový závodník Oliver König opět ujistil minulý týden, kdy si při tréninku v Mostě zlomil klíční kost a musel na operaci. Jediný český účastník mistrovství světa superbiků ale věří, že v šampionátu nic nevynechá. Nejbližší závody ho čekají v polovině července, kdy se na okruhu Donington Park jede pátý závod seriálu.

"Doktor mi dal do těla nejtužší možné šrouby, prý mi do nich mohou mlátit baseballovou pálkou a nic se mi nestane. Za čtrnáct dní chci být na motorce," uvedl König v tiskové zprávě. Rameno mu zpevnilo šest titanových šroubů.

Dvacetiletý motocyklista se zranil v závěru dvoudenního testování na severu Čech, když dostal takzvaného "highsidera". "Byla to moje chyba a vyletěl jsem před motorku přímo na břicho. Stroj na mě pak ještě spadl. Ihned jsem vyskočil, proklepal si hlavu a rekapituloval, co se vlastně stalo," řekl König, který však brzy zjistil, že má zlomenou klíční kost.

Pražský rodák, který letos absolvuje v superbikovém MS první kompletní sezonu, tak musel na operaci. "V týdnu jsem už byl na kontrole a doktor byl překvapený, jak zlomenina a sešití vypadá. V pátek mi vyndají stehy a měl bych začít s rehabilitací. Ta bude probíhat s mým fyzioterapeutem Karlem Holánem. Bude třeba rameno rozhýbat a posílit," uvedl König. "Moc mě to mrzí, protože mě čekaly tři dny testů v Mostě a měl jsem další plány," doplnil jezdec z týmu Orelac Racing.

Königovým maximem v sezoně je 17. místo ze sprintu na okruhu Estoril a stále čeká na první body v MS. Věří, že v polovině července bude připraven v šampionátu pokračovat. Inspirací mu je Španěl Jorge Lorenzo, který si v tréninku v roce 2013 zlomil klíční kost a v neděli po operaci skončil v závodě MotoGP pátý.

"On to dokázal za 48 hodin, já mám na to několik týdnů. Video, jak to udělal, sleduji snad každý večer," uvedl. Rychle se chce vrátit i proto, že dva týdny po Velké Británii pokračuje šampionát v Mostě. "Nedokážu si představit, že bych tam chyběl. Tyhle okruhy mám nejradši a chci tam ukázat další zlepšení. Když to zvládnu, tak věřím, že mě to obrovsky psychicky posílí," dodal König.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články