Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Ogier jede: vyhrál poosmé Rallye Monte Carlo a popadesáté vůbec

Rekordní osmý triumf v Rallye Monte Carlo slaví mistr světa Sébastien Ogier z Francie. Tovární jezdec Toyoty v úvodu světového šampionátu zároveň oslavil jubilejní 50. výhru. Druhý skončil s odstupem 32 sekund jeho týmový kolega Evans Elfyn z Velké Británie, třetí byl Belgičan Thierry Neuville.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/ZUMA/Dppi autor: Gregory Lenormand

Sedmatřicetiletý Ogier na domácí rallye, která měla od čtvrtka do soboty centrum v jeho rodném Gapu, vyhrál osm z patnácti rychlostních zkoušek. Nejrychlejší byl i v závěrečné "power stage" a do nové sezony MS vstoupil ziskem maximálního počtu 30 bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Jubilejní padesátou výhru ve WRC si připsal na Rallye Monte Carlo Ogier

"Není to špatný konec víkendu," usmíval se Ogier v cíli. "Auto skvěle fungovalo, všechno bylo fajn. Mám skoro slzy v očích. Myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí přidat ještě jeden rok," řekl sedminásobný mistr světa, který původně plánoval opustit šampionát po roce 2020. Po atypické sezoně, kdy byla řada rallye kvůli koronaviru zrušena, se ale rozhodl závodit ještě letos.

Seriál MS by měl pokračovat na konci února, kdy je na programu nově zařazená Arctic rallye ve Finsku.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 2:56:33,7, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -32,6, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1:13,5, 4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -2:33,6, 5. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -3:14,2, 6. Kacuta, Barrit (Jap., Brit./Toyota Yaris) -7:01,3.

Průběžné pořadí MS: 1. Ogier 30, 2. Evans 21, 3. Neuville 17, 4. Rovanperä 16, 5. Sordo 11, 6. Kacuta 8.

Pořadí týmů: 1. Toyota 52, 2. Hyundai 30, 3. M-Sport Ford 10, 4. Hyundai 2C 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy