Kornfeil prožil nejhorší kvalifikaci v sezoně, Abraham vyjel v Silverstone 20. pozici

Silverstone (Velká Británie) - Nejhorší kvalifikaci v sezoně má za sebou Jakub Kornfeil. Do Velké ceny Británie odstartuje ve třídě Moto3 až z 31. pozice. Karel Abraham skončil v kategorii MotoGP na 20. místě.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Kornfeil zajel svůj kvalifikační čas hned v úvodu. Po pauze v boxu ho sice vylepšil, jeho výkon ale vedení závodu stornovalo kvůli překročení limitů tratě. Po další zastávce u mechaniků už zrychlit nedokázal.

"Pořád něco vymýšlíme s motorkou a naše kvalifikace jsou čím dál horší. Ráno na vodě to bylo dobré, ale teďka to byla katastrofa," postěžoval si Kornfeil. "Startovat jednatřicátý je prostě katastrofální a víkend se tak trošku obrací v noční můru. Nebudu ale házet flintu do žita, závodí se až zítra," dodal.

První místo na startovním roštu vybojoval v závěru kvalifikace Moto3 Ital Romano Fenati. Souboj o pole position v elitní MotoGP zvládl lépe Marc Márquez, který těsně porazil velkého rivala Valentina Rossiho. Abraham do druhé části kvalifikace nepostoupil.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Fenati (It./Honda) 2:12,846, 2. Mir (Šp./Honda) -0,116, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,203, ...31. Kornfeil (ČR/Peugeot) -3,071.

Moto2: 1. Pasini (It./Kalex) 2:06,572, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,222, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,245.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:59,941, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,084, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,165, ...20. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.