Následuje
Branky, body, vteřiny

Karel Abraham začal po operaci ramena s rehabilitací

Brno - Za tři týdny se chce brněnský jezdec Karel Abraham po operaci ramena začít pomalu připravovat na další sezonu mistrovství světa silničních motocyklů. Teprve týden má však ruku volně od těla a začíná s rehabilitací. Plně fyzicky připravený chce být na přelomu ledna a února na testech v Malajsii.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Abraham se zranil v půlce srpna při tréninku na okruhu v Indianapolis. Poranil si ramenní pletenec, měl poškozené úpony kloubního pouzdra a přetržené vazy mezi klíčkem a lopatkou. "Jsem rád, že jsem na operaci nakonec šel," podotkl třiadvacetiletý závodník. "Teď věřím, že nejpozději v půlce ledna budu moct dělat všechno, na co jsem byl v předchozích sezonách zvyklý," uvedl. Dlouho prý byl schopný pouze ležet a koukat se na televizi či surfovat po internetu.

Uplynulou sezonu označil za dosud nejhorší v kariéře. "Udělal jsem pět bodů v těch málo závodech, co jsem jel, ale i tak jich mohlo být víc. Věřím, že příští rok bude rozhodně lepší i díky motorce," přál si Abraham. Z aprilie přesedne na hondu, která jeho týmu Cardion AB nabídla smlouvu už v létě a před týdnem ji společně podepsali.

Motocykloví fanoušci budou mít pravděpodobně šanci prohlédnout si novou Abrahamovu motorku na brněnském Motosalonu, který se uskuteční 6. až 9. března. Mistrovství světa začne 23. března v katarském Dauhá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy