Buly - debata expertů

Motokrosař Michek druhým místem v Pacově snížil manko na lídra MS

Pacov - Motokrosař Martin Michek skončil druhý ve Velké ceně České republiky MX3 v Pacově a před posledním závodem snížil náskok lídra mistrovství světa Slovince Klemena Gerčara na 13 bodů. Vítězem osmého podniku sezony se stal Francouz Florent Richier, který první jízdu vyhrál a ve druhé skončil třetí.

Úřadující vicemistr světa a bronzový medailista z roku 2011 Michek dojel v prvním finále na čtvrtém místě, nejlepším z českých motokrosařů byl druhý František Smola, jenž zužitkoval vítězství v kvalifikaci. Ve druhé jízdě nestačil Michek jen na úřadujícího šampiona Matthiase Walknera z Rakouska, na kterého ztratil přes pět sekund.

Walknerovi však nevyšlo první finále, v němž obsadil až 17. místo. Jeho ztráta na Michka v celkové klasifikaci tak narostla už na 28 bodů. Vedoucí muž šampionátu Gerčar skončil v Pacově celkově třetí, když si připsal třetí a čtvrtou příčku. Mistr světa bude korunován za týden ve slovenských Šenkvicích.