Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Mareš přesedne do silnějšího vozu, nasadí ho už na Valašské rallye

Filip Mareš se v nadcházející sezoně představí v domácím rallyeovém šampionátu s vozem kategorie R5. Šestadvacetiletý pilot bude i nadále závodit s podporou Autoklubu České republiky, který si jej v roce 2016 vybral jako prvního v projektu hledání rallyeových talentů. První start čeká Mareše s navigátorem Janem Hlouškem již příští týden na Valašské rallye, úvodní soutěži MČR.

Filip Mareš
zdroj: ČT4 autor: Dalibor Glück

"Myslím si, že předešlé dvě sezony se vydařily. Teď na ně mohu navazovat a doufám, že budu při přechodu do vyšší kategorie těžit se zkušeností, které jsem načerpal," uvedl Mareš. Na tiskové konferenci bylo oficiálně potvrzeno, že bude na českém mistrovství jezdit s vozem Škoda Fabia R5 v barvách ACA Škoda Autoklub týmu.

Mareš doposud závodil s vozem Peugeot 208 R2 a jeho prioritou byly starty v evropském šampionátu. V juniorské kategorii U27 bojoval o mistrovský titul, nakonec byl třetí. V letošním roce se ale soustředí hlavně na MČR.

"To je hlavní cíl, kořen našich plánů. Chtěl bych ale také hodně testovat, protože mám minimum zkušeností s auty s pohonem na všechna čtyři kola," uvedl Mareš, který doposud jezdil s 'dvoukolkami'.

Je nám líto, video expirovalo.
Mareš přesedne do silnějšího vozu, nejprve se chce hlavně učit

"Loni jsem se namlsal starty v zahraničí, a pokud by to šlo, rád bych se tam opět vydal. Jsem ale nohama na zemi, chceme jít postupně. Teď se budu hlavně učit," řekl.

Kde by se měl ve výsledkových listinách pohybovat, moc odhadovat nechtěl. "Jsem ale závodník. Chci být vepředu a rád bych se posouval a zlepšoval," podotkl Mareš, jenž si hodně slibuje i od spolupráce s Romanem Krestou.

Tým několikanásobného českého šampiona a bývalého továrního jezdce Škody a Fordu totiž bude jeho vůz připravovat. "Jsem si vědom, že mám to nejlepší, co můžu dostat k dispozici. Budu to mít usnadněné, ale i tak je to pro nás velké sousto," řekl Mareš.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy