Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Loeb se dostal do vedení na Rallye Nový Zéland

Auckland - Osminásobný světový šampion a lídr průběžného pořadí mistrovství světa Sébastien Loeb z Francie vyhrál první etapu novozélandské rallye, sedmého závodu seriálu. Do čela náročné šotolinové rallye se dostal v poslední osmé rychlostní zkoušce pátečního programu, kdy předstihl svého týmového kolegu Mikko Hirvonena z Finska.

Sébastien Loeb
zdroj: AP autor: Michael Probst

Zatímco Hirvonen na Loeba ztrácí jen čtyři sekundy, aktuálně třetí Rus Jevgenij Novikov je zpět již o minutu a půl. Až čtvrtý je lepší z dvojice továrních jezdců fordu Petter Solberg z Norska. Týmová jednička Jari-Matti Latvala je aktuálně devátý, když za Loebem zaostává o téměř pět minut. Finský pilot si cestu za úspěšným výsledkem zkomplikoval v sedmém testu, kdy chyboval, skončil mimo trať a ztratil přes čtyři minuty.

Po 1. etapě:1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) 2:07:35,0, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -4,0, 3. Novikov, Giraudet (Rus.,Fr./Ford Fiesta RS WRC) -1:31,0, 4. P. Solberg, Patterson (Nor.,Brit./Ford Fiesta RS WRC) -1:39,3, 5. Tänak, Sikk (Est./Ford Fiesta RS WRC) -1:47,0, 6. Neuville, Gilsoul (Bel./Citroën DS3 WRC) -2:18,0. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy