Evropská a Konferenční liga UEFA

Lacka v Belgii zradila převodovka a Hahn snížil jeho náskok

Smůlu měl Adam Lacko v závodě mistrovství Evropy tahačů v belgickém Heusden-Zolderu. Vedoucí muž šampionátu tam první jízdu nedokončil kvůli závadě na převodovce a ve druhé pilot týmu Buggyra obsadil až pátou příčku. Proto se mu v průběžném pořadí trochu přiblížil jeho největší soupeř Jochen Hahn z Německa, který byl v prvním závodě druhý a ve druhém čtvrtý.

Adam Lacko
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Lacko přitom vyhrál kvalifikaci a startoval z pole position, ale jeho naděje na dobrý výsledek ukončila porucha ve čtvrtém kole. "Nevím, co se stalo, ale najednou nešlo zařadit. Mám pocit, že Zolder pro mě začíná být prokletý," povzdechl si. Hahn dojel druhý za Maďarem Norbertem Kissem. Hahn dojel druhý za Maďarem Norbertem Kissem.

Ve druhé jízdě se Lacko ze sedmnáctého místa na startu probil až na páté těsně za Hahna a alespoň limitoval ztráty.  "Ihned po startu jsem se snažil tlačit dopředu. Jsem rád, že se mi podařilo ztrátu z prvního závodu nenavýšit. Dojel jsem hned za Hahnem. Věřím, že zítra bude lépe," uvedl Lacko v tiskové zprávě. Před nedělním pokračováním se jeho náskok na německého pilota ztenčil ze 60 na 44 bodů.

David Vršecký vybojoval páté a desáté místo a celkově je stále osmý.

Výsledky závodu mistrovství Evropy tahačů v Zolderu

1. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 23:58,805, 2. Hahn (Něm./Iveco) -3,349, 3. Lenz (Něm./MAN) -4,675, ...5. Vršecký -22,223, Lacko (oba ČR/Buggyra) nedokončil.

2. jízda: 1. Kursim (Něm./Mercedes) 24:12,545, 2. Kiss -0,558, 3. Albacete (Šp./MAN) -1,165, 4. Hahn, 5. Lacko -3,179, 10. Vršecký -14,648.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 284, 2. Hahn 240, 3. Kiss 230, ...8. Vršecký 82, 21. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.