Kubica by už mohl v září na simulátor

Monako - Polského jezdce formule 1 Roberta Kubicu čeká koncem srpna poslední operace po únorové těžké nehodě v rallye. Při nadcházejícím zákroku doktoři uvolní Kubicovi pravý loket, který měl znehybněný kvůli zachování lepší hybnosti v ruce. Podle lékaře Riccarda Ceccarelliho by po operaci měla závodníkova rehabilitace nabrat na obrátkách a pilot stáje Renault by mohl o měsíc později začít s tréninkem na simulátoru.

Robert Kubica
zdroj: ČTK

"Se znehybněným loktem jsme nemohli pracovat na rehabilitaci tak, jak by to šlo normálně," řekl Ceccarelli magazínu Autosport. "Když se ale podívám na pokrok, který Robert udělal za půl roku, jsem optimistou. Podle mě brzy půjde na simulátor. Možná bude mít na lokti ortézu, ale to by ho nemělo omezovat v řízení," dodal.

Šestadvacetiletý Kubica havaroval začátkem února při regionální rallye Ronde di Andora v Itálii a málem přišel o pravou ruku. V nemocnici strávil dva měsíce a podrobil se už řadě operací, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti. V Renaultu místo vítěze kanadské Grand Prix v roce 2008 zaskakuje Němec Nick Heidfeld.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy