Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Jänner rallye ovládl Kopecký, druhým nejlepším Čechem Pech

Freistadt (Rakousko) - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Jänner rallye, úvodní závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Druhé místo obsadil na většinou zasněžených tratích v Rakousku jeho týmový kolega Juho Hänninen z Finska, třetí skončil nejlepší z domácích jezdců Beppo Harrach.

Jan Kopecký
zdroj: ČTK

Výsledky Hänninena, Harracha a dalších rakouských pilotů se ale do českého šampionátu nezapočítávají. V redukovaném pořadí tak za Kopeckým, startujícím s vozem Škoda Fabia S2000, skončil druhý Václav Pech s mini, body za třetí místo si připsal Pavel Valoušek s peugeotem.

Kopecký se dostal do čela po třináctém měřeném testu a ve zbývajících pěti rychlostních zkouškách vedení bezpečně udržel. Devětadvacetiletý závodník využil skutečnosti, že Hänninen i Rakušan Raimund Baumschlager měli na sněhové a zledovatělé trati menší problémy a neudrželi své vozy v ideální stopě. Druhého Hänninena nakonec Kopecký porazil o 40 sekund.

Jan Kopecký: "Byla to hodně těžká rallye, která se jela v obtížných podmínkách. Náš výkon postupně gradoval a nakonec se nám podařilo vstoupit do sezony vítězstvím, což je příjemné."

Podmínky rallye, která se konala nedaleko českých hranic, byly složité i proto, že posádky v týdnu trénovaly většinou na mokrých tratích, při soutěži se ale na trati střídalo mokro, sníh a led. "Takže spíše než o volbě pneumatik to bylo o tom, neudělat chybu," podotkl Kopecký, který v pátek jednu udělal. "Ale naštěstí neměla vážné následky. V sobotu bylo několik složitějších momentů, ale nic vážného se nestalo," řekl.

Jeho týmový kolega Hänninen vyhrál první etapu, na dvanáctém testu ale chyboval a byl rád, že vůbec mohl v rallye pokračovat. "Ve velké rychlosti jsem se na ledu třikrát otočil. Měl jsem kliku, že jsem nic netrefil," přiznal Hänninen, který kvůli tomu ztratil téměř minutu. Nakonec ale druhé místo bral jako solidní vstup do sezony, ve které bude jeho hlavním úkolem vyhrát seriál IRC.

Pozici druhého nejlepšího Čecha vybojoval pro sebe Pech, který byl celkově pátý. Trojnásobného vítěze Jänner rallye ale zajímalo hlavně pořadí českého šampionátu. "A z toho jsem nadšený, jsou to dobré body. S autem nebyl sebemenší problém. Nejtěžší bylo udržet ho na silnici. Podklad se střídal až překvapivě často," řekl Pech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy