Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR do 22 let

Freestyle motokrosaři Pilátovi těsně unikla medaile z mistrovství světa

Gdaňsk – Těsně pod stupni vítězů skončil v konečném hodnocení mistrovství světa freestyle motokrosař Petr Pilát. V závěrečném závodě seriálu Night of the jumps v Gdaňsku sice v sobotu útočil na třetí pozici, ale nedokázal porazit Rémiho Bizouarda z Francie a skončil čtvrtý. Zisk titulu potvrdil další výhrou Španěl Maikel Melero.

Petr Pilát
zdroj: ČTK autor: Rýzner Zdeněk

Pilát před závodem v Polsku ztrácel na Bizouarda bod a k posunu do elitní trojice potřeboval trojnásobného mistra světa porazit. Bizouard ale v Gdaňsku obsadil za Melerem druhé místo, Pilát byl třetí. Potřetí v sezoně se tak probojoval na stupně vítězů.

"Ve finále jsem zajel jednu z nejlepších jízd, věřil jsem si. Mrzí mě, že to nevyšlo a neskončil jsem (celkově) třetí. Je ale nutné říct, že Bizouard si to zasloužil, předvedl skvělý výkon," řekl Pilát po závodě, do kterého vstoupil i třetím místem v kvalifikaci znovu za Bizouardem.

Ve finále pak musel riskovat, protože startoval před Francouzem a nemohl reagovat na jeho výkon. Poprvé předvedl svůj nový trik Flair, tedy otočku o 540 stupňů, ani to ale nestačilo.

"Povedl se, skočil jsem ho čistě. Měl jsem z toho obrovskou radost, dostal jsem za něj dvojnásobný počet bodů. Myslel jsem si, že Rémiho porazím, ale on předvedl neskutečné věci. Skončil jsem tedy opět za ním, a to rozhodlo," uvedl letošní český šampion.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy