Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Ferrari zůstává rudé, McLaren bude oranžový. Obě stáje chtějí ukončit vládu Mercedesu

Woking (Británie)/Fiorano (Itálie) – Loňská sezona jim vůbec nevyšla, ovšem do té nové vstupují s velkými ambicemi. Jak stáj Ferrari, tak i McLaren by rádi ukončily dominanci Mercedesu, k čemuž by jim měly pomoci nové monoposty. A zejména ten britského týmu budí velký zájem díky změně barvy.

Je nám líto, video expirovalo.
McLaren se v F1 vrací k oranžové a chce bojovat o vítězství

McLaren se před novou sezonou vrátil k oranžové barvě, která proslavila jeho vozy v šedesátých letech v éře jejího zakladatele Bruce McLarena. Monopost s označením MCL32 představil tým v anglickém Wokingu a španělský dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso při prezentaci řekl, že nový vůz je možná ten nejhezčí, jaký kdy viděl.

"Vypadá nádherně, ale opravdu sexy bude auto tehdy, když bude také rychlé," řekl Alonso, který po odchodu z Ferrari v uplynulých dvou sezonách v mistrovství světa spíše paběrkoval a jeho maximem v McLarenu jsou dosud dvě pátá místa. Po předloňském celkovém 17. místě si v minulé sezoně alespoň polepšil na desáté, tým skončil šestý.

"Máme vysoká očekávání, chceme se vrátit tam, kam patříme. Věříme, že jsme schopni zase vyhrávat a být i mistry světa," pokračoval pětatřicetiletý šampion z let 2005 a 2006. "Pár prvních odpovědí budeme znát už v příštím týdnu při testování v Barceloně," dodal.

Kimi Räikkönen za volantem nového monopostu stáje Ferrari
zdroj: ČTK/AP/ autor: Marco Vasini

Po roce bez jediného vítězství vyhlížejí novou sezonu s napětím i ve Ferrari. Exmistři světa Sebastian Vettel z Německa a Kimi Räikkönen z Finska budou při pokusu o návrat na výsluní řídit model SF70-H v tradičním rudém provedení, který stáj představila prostřednictvím videoprezentace.

"Tým je teď na začátku sezony mnohem dál, než si mnozí myslí. Proto jsem přesvědčený, že námi vytyčené a vysněné cíle naplníme," řekl Vettel. Čtyřnásobný šampion z éry u Red Bullu prahne po titulu i se slavnou italskou značkou, v níž ve dvou sezonách vybojoval celkové třetí a čtvrté místo.

V minulém ročníku se Ferrari muselo vedle dominantního Mercedesu sklonit i před Red Bullem. Na úspěchy zvyklý Vettel čeká na 43. vítězství v kariéře od září 2015.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy