Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Ferrari reaguje na další neúspěch. Končí šéf stáje Binotto

Ani po letošní sezoně nekončí nyní již patnáctileté čekání stáje Ferrari na jezdecký titul ve formuli 1. A v italském týmu přichází zásadní změna – končí šéf stáje Mattia Binotto. Vedení Ferrari oznámilo, že přijalo rezignaci třiapadesátiletého manažera.

Mattia Binotto
zdroj: Profimedia

"S velkou lítostí jsem se rozhodl ukončit spolupráci s Ferrari. Myslím, že je to správný krok ve správném okamžiku, jakkoliv to bylo těžké rozhodnutí," uvedl Binotto v prohlášení Ferrari. Švýcarský rodák Binotto působí ve Ferrari už od roku 1995, začínal jako technik v oddělení motorů, později byl jeho vedoucím a od roku 2016 byl technickým ředitelem Ferrari. Začátkem roku 2019 vystřídal ve funkci šéfa Scuderie Maurizia Arrivabeneho, který vedl tým čtyři roky.

Jako možný kandidát přichází podle italských médií, která Binottův konec avizovala už v minulém týdnu, v úvahu o rok starší Francouz Frédéric Vasseur, který od roku 2017 vede tým Alfa Romeo, dříve fungující pod názvem Sauber.

Je nám líto, video expirovalo.
Verstappen další výhrou vylepšil vlastní rekord. Vettel zajel poslední závod

Ani pod Binottovým vedením Ferrari neukončilo čekání na první jezdecký titul od roku 2007, kdy ho pro slavnou stáj získal Fin Kimi Räikkönen. Jen o rok méně trvá pauza od posledního zisku Poháru konstruktérů.

V uplynulé sezoně obsadilo Ferrari v obou šampionátech druhé místo. Vicemistrem světa za suverénním Maxem Verstappenem z Red Bullu se stal Charles Leclerc, který po skvělém vstupu do sezony vedl po třech závodech pořadí s náskokem 46 bodů na nizozemského rivala.

Nakonec s ním ale prohrál o 146 bodů poté, co jeho sezonu provázely jezdecké chyby, technické problémy a mnohdy i chybná strategie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články