Evropská a Konferenční liga UEFA

I druhý sprint sezony ovládl Verstappen. V Rakousku měl v zádech duo z Ferrari

Králem sprintu před Velkou cenou Rakouska formule 1 se stal mistr světa Max Verstappen. Pilot Red Bullu zvýšil náskok v průběžném pořadí šampionátu a zajistil si pole positon pro nedělní závod.

Verstappen vyhrál sprint

Verstappen na domácím okruhu své stáje zvítězil před jezdci Ferrari Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem. Nizozemský pilot po dubnovém triumfu v Imole ovládl i druhý sprint v sezoně.

V průběžném pořadí má čtyřiadvacetiletý Verstappen, který po 23 kolech vyhrál s náskokem 1,7 sekundy, na kontě 189 bodů. Druhý je jeho týmový kolega Sergio Pérez (151), jenž dnes dojel pátý. Třetí je Leclerc (145).

"Byl to slušný závod. Od začátku jsme měli rychlost a jelo se na doraz. Tak by měl sprint vypadat," řekl Verstappen "Na autě stačí upravit jen pár věcí a budeme zase konkurenceschopní," dodal.

"Na začátku jsme s Maxem svedli několik soubojů a byla to zábava, prostě závodění," přidal Leclerc, který se do vysílačky radoval, že v neděli je v silách Ferrari Red Bull porazit: "Jsme rychlí, můžeme je dostat."

Nedělní závod odstartuje v 15 hodin.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu - sprint.

1. Verstappen (Niz./Red Bull) 26:30,059, 2. Leclerc (Mon./Ferrari) -1,675, 3. Sainz (Šp./Ferrari) -5,644, 4. Russell (Brit./Mercedes) -13,429, 5. Pérez (Mex./Red Bull) -18,302, 6. Ocon (Fr./Alpine) -31,032, 7. Magnussen (Dán./Haas) -34,539, 8. Hamilton (Brit./Mercedes) -35,447, 9. Schumacher (Něm./Haas) -37,163, 10. Bottas (Fin./Alfa Romeo) -37,557.

Průběžné pořadí MS: 1. Verstappen 189 b., 2. Pérez 151, 3. Leclerc 145, 4. Sainz 133, 5. Russell 116, 6. Hamilton 94, 7. Norris (Brit./McLaren) 58, 8. Bottas 46, 9. Ocon 42, 10. Alonso (Šp./Alpine) 28.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 340, 2. Ferrari 278, 3. Mercedes 210, 4. McLaren 73, 5. Alpine 70, 6. Alfa Romeo 51, 7. AlphaTauri 27, 8. Haas 22, 9. Aston Martin 18, 10. Williams 3.