Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Formule 1 bude po 35 letech zase jezdit mezi tulipány. Nizozemsko bude mít Velkou cenu

Od příští sezony se formule 1 opět objeví na jedné z tradičních adres. Po 35letém čekání budou jezdci znovu bojovat o vítězství ve Velké ceně Nizozemska. Který měsíc v kalendáři se pojede, zatím jasné není.

Valtteri Bottas
zdroj: ČTK/PA autor: James Moy

Na okruhu v Zandvoortu se naposledy jela v roce 1985 a fanoušci tehdy viděli poslední vítězný závod trojnásobného mistra světa Nikiho Laudy. O návratu nizozemské Grand Prix informovalo vedení formule 1, podle nějž byla smlouva s okruhem poblíž Amsterdamu uzavřena minimálně na tři roky.

Okruh v příštích měsících projde rozsáhlou modernizací. Pořadatelé počítají s velkým diváckým zájmem, neboť jedním z nejlepších současných jezdců je jednadvacetiletý Nizozemec Max Verstappen ze stáje Red Bull.

V Zandvoortu se závod MS jel poprvé v roce 1952 a v kalendáři s několika krátkými přestávkami vydržel až do roku 1985. Termín nizozemské Grand Prix zatím vedení šampionátu neupřesnilo.

Od příštího roku rozšíří seriál formule 1 rovněž Velká cena Vietnamu, kde se bude závodit v dubnu na částečně městském okruhu v Hanoji. Poprvé by se měl uskutečnit také závod v Miami, jeho konání ale zatím nebylo definitivně potvrzeno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy