Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Denmark Open

Evans po druhé etapě vede finskou rallye. Prokop se posunul do druhé desítky

Brit Elfyn Evans s Toyotou vede po druhé etape finskou rallye. Na druhého Estonce Otta Tänaka má před nedělními čtyřmi rychlostními zkouškami náskok devět sekund. Třetí je Ir Craig Breen s dalším hyundaiem, který neudržel vedení z prvního dne. Na osmnáctou pozici se posunul i český jezdec Martin Prokop.

Finská rallye
zdroj: ČTK/AP autor: Jussi Nukari

Evans zahájil druhou etapu čtyřmi dílčími výhrami v řadě a v dalších čtyřech měřených testech své vedení ještě mírně navýšil.

Vedoucí muž světového šampionátu Sébastien Ogier z Francie se dnes posunul o dvě příčky a je pátý. Pomohla mu k tomu odstoupení Fina Kalleho Rovanperäho, jenž v desáté erzetě vyjel z trati, a Belgičana Thierryho Neuvillea, kterého potkaly technické potíže.

Je nám líto, video expirovalo.
Evans se propracoval na první místo, Prokop dojel devatenáctý

Ogier si může teoreticky už tento víkend zajistit osmý titul. Seriál vede o 44 bodů před Evansem, který je však na dobré cestě ztrátu snížit. Na Francouze má náskok téměř půldruhé minuty.

Český jezdec Martin Prokop s fordem si v druhé etapě polepšil na 18. místo. Martin Vlček figuruje při svém debutu v MS s hyundaiem na 22. pozici.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy