Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

BLOG: Místo bedny operace a kdo neskáče, není Podmol

Útočil na bednu v závodě mistrovství světa, ale chybička se vloudila a ze stupňů vítězů byl rázem operační sál v mnichovské nemocnici. Libor Podmol, jedna z největších hvězd světového freestyle motokrosu, při jednom z triků zjistil, že už se na motorku vrátit nemůže, a dopadl tvrdě na nohy. Obě si zlomil několikrát. Za dva týdny by měl být znovu operován a léčit se bude několik měsíců.

Freestyle motokrosař Libor Podmol
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Je to pech – právě svolával tiskovou konferenci ke svému startu na Rallye Dakar, což byla další z výzev, které plánoval. Jenže stačí chvilka a všechno je jinak. Přitom neriskoval přes míru. Ještě v únoru mi pro ctsport.cz řekl: "Je to trochu jinačí sport než fotbal. Když uděláme chybu, tak nám jde i o život." Ale hned dodal, že to nemíní přehánět. "Chci se udržet v pohodě celou sezonu, abych mohl odjet všechny závody, proto se snažím jezdit na jistotu."

Jo, jenže jezděte na jistotu ve freestyle motokrosu.

Tady zkrátka nemáte jinou možnost než žít s tím rizikem, že čas od času zranění přijde. Normální populace to chápe těžko. Na Facebooku čtyřiatřicetiletého závodníka se pod jeho fotografií z nemocničního lůžka se zafixovanýma nohama kromě drtivé většiny přání brzkého uzdravení objevily pochybnosti o zdravém rozumu i obavy, jestli bude na léčbu stačit pojištění, nebo vítání mezi vozíčkáři.

I pro mě je riziko v tomhle sportu až moc velké. Ale přesto jsem přesvědčený, že právě bez lidí, kteří jsou schopni a ochotni do toho jít jen proto, aby předvedli, že jsou lepší než ostatní, a ukázali, co dovedou, by tenhle svět nešel tak rychle dopředu (nebo kam to vlastně směřuje). Jsou výjimeční, ambiciózní, dávají ostatním příklad, že všechno jde, když se chce a hodně pro to udělá.

Lidé jsou zkrátka různé, jak říká klasik. A o tom to je. Protože jak známo z fotbalových stadionů, kdo neskáče, není Čech a já jen dodám - a Podmol už vůbec ne. Ten už taky z nemocnice vzkázal: "Snad to bude dobrý a jak říká Rocky: Nezáleží na tom, kolikrát člověk spadne, ale kolikrát se dokáže postavit na nohy a pokračovat dál v té cestě. Já na tom budu makat."

Tak hodně štěstí.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy