Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Samková odstartovala sezonu SP ve snowboardcrossu třetím místem v Chiese

Snowboardcrossaři se dočkali, Světový pohár odstartoval v italské Chiese. Na startu nechyběla ani Eva Samková, která byla v jednotlivých postupových kolech suverénní. Ve velkém finále čtyř nejlepších závodnic v polovině trati ale přišla o vedoucí pozici a nakonec skončila až třetí. Z triumfu se radovala Michela Moioliová z Itálie, druhá byla Faye Guliniová z USA. Mužský závod ovládl Nizozemec Glenn de Blois.

Eva Samková
zdroj: ČTK/AP

Olympijská vítězka ze Soči Samková vyhrála čtvrtfinále i semifinále stylem start-cíl. Ve finále byla rovněž po startu v čele, ale pak ji podjela obhájkyně vítězství v SP Moioliová a dostala se před ni i Guliniová. Na krátké trati, která měřila jen 700 metrů, jim sedmadvacetiletá Češka nedokázala útok vrátit.

"Jsem velice spokojená. Vítězství sice bylo blízko, ale myslím, že na začátek sezony je třetí místo super," řekla Samková. "Na to, jak jsem se v kvalifikaci cítila bídně a měla pocit, že se jen vozím, v závodu jsem dokázala ovlivnit svou jízdu a dělat věci, které chci," pochvalovala si.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková zahájila Světový pohár třetím místem v Chiese

"Kdo viděl závod, pochopil, že je Evka ve formě. To, že vyhrála na startu, který pro její ramena a postoj není ideální, ukazuje její sílu," řekl trenér Marek Jelínek.

Majitelka dvou křišťálových glóbů Samková dosáhla na první medailové umístění po nezdarech v minulé sezoně SP, kdy hodně padala a pětkrát za sebou jí cenný kov unikl. Šanci na odvetu bude mít v neděli, kdy se v Chiese uskuteční další individuální závod.

V mužském závodě překvapivě zvítězil pětadvacetiletý Glenn de Blois z Nizozemska, který se poprvé dostal do velkého finále. Z kvalifikace postoupil až jako osmnáctý, ale prodral se vyřazovacími jízdami a ve finále nechal za sebou devatenáctiletého Kanaďana Eliota Grondina a domácího Lorenza Sommarivu.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Chiese (Itálie):

Muži: 1. De Blois (Niz.), 2. Grondin (Kan.), 3. Sommariva (It.), 4. Kearney (USA), ...v kvalifikaci 35. Koudelka, 38. Kubičík (oba ČR).

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Guliniová (USA), 3. Samková (ČR), 4. Pereiraová de Sousaová (Fr.), ...v kvalifikaci 36. Hopjáková (ČR).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy